Biathlon - MŚJ: srebrny medal Kamili Żuk!

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 02.02.2019, 15:15

W słowackim Osrbile dziś odbyły się sprinty juniorek i juniorów. Srebrny medal wywalczyła dla nas Kamila Żuk. Polka uległa tylko Ukraince Ekaterinie Bekh. Wśród juniorów złoto trafiło do Norwega Vobjoerna Soeruma.

Kamila Żuk wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata juniorek w sprincie. Polka tym samym nie obroniła tytułu wywalczonego przed rokiem. Kamila uzyskała zdecydowanie najlepszy wynik w biegu, ale niestety spudłowała dwukrotnie, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca. Wyprzedziła ją tylko Ukrainka Ekaterina Bekh, która trafiła wszystkie 10 strzałów i triumfowała z przewagą 12 sekund nad Polką. Kamila Żuk o niecałe dwie sekundy pokonała Niemkę Janne Kebinger.

Również dwa pudła zaliczyła Joanna Jakieła, pozwoliło jej to na zajęcie 23. miejsca. Jedyną Polką, która była bezbłędna była Kamila Cichoń. Nieco słabszy bieg sprawił jednak, że zakończyła ona zawody na 27. pozycji. Natalia Tomaszewska i Magda Pieczura podobnie jak wcześniej wspomniane Żuk i Jakieła spudłowały dwa razy. Tomaszewska biegła jednak szybciej i zajęła 45. miejsce, a Pieczura skończyła zawody na 64. lokacie.

64. Magda Pieczura (2) +3:01.6

W rywalizacji juniorów dwa medale wywalczyli reprezentancie Norwegii, a jeden trafił do Rosjanina. Mistrzem świata juniorów w sprincie został Norweg Vobjoern Soerum, który był bezbłędny na strzelnicy. Jego rodak Sivert Guttrom Bakken zaliczył jedno podium, ale uplasował się na trzeciej pozycji. Rozdzielił ich Rosjanin Said Karimulla Khalili, który podobnie jak zwycięzca nie pomylił się ani razu na strzelnicy.

Najwyżej z Polaków uplasował się Marcin Szwajnos, który z jednym pudłem zajął 23. miejsce ze stratą półtorej minuty do zwycięzcy. Bezbłędni na strzelnicy byli Przemysław Pancerz i Wojciech Skorusa. Pierwszy z nich zakończył zawody na 36. pozycji, a drugi uplasował się cztery lokaty niżej. Ostatni z Polaków Wojciech Filip z jednym pudłem zajął 57. miejsce.