WTA Hua Hin: Linette przegrywa z nadzieją ukraińskiego tenisa

• Data publikacji: 02.02.2019, 14:30

Magda Linette nie zagra w finale turnieju w Hua Hin. Polka przegrała mecz półfinałowy z Dajaną Jastremską 4:6 3:6. 18-letnia nadzieja ukraińskiego tenisa bardzo dobrze prezentuje się w Tajlandii. W drodze do finału nie straciła ani jednego seta, a w poprzedniej rundzie Jastremska ograła mistrzynię Wimbledonu i Roland Garrosa - Garbinie Muguruzę.

Magda Linette po słabym starcie sezonu zaczęła się rozkręcać. W drodze do półfinału Polka pokonała kolejno Priscillę Hon, a następnie Monicę Niculescu. Dzisiaj poprzeczka została wysoko postawiona ponieważ po przeciwnej stronie stanęła bardzo uzdolniona 18-letnia Dajana Jastremska.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Obie tenisistki pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Wydawało się, że pierwszy set może paść łupem Magdy, która miała trzy szanse na przełamanie rywalki. Niestety Ukrainka w kluczowych momentach zachowała zimną krew i wybroniła się. W dziesiątym gemie przy stanie 5:4 Dziesiąty gem był kluczowy dla losów pierwszej partii. Magda Linette serwowała po to aby utrzymać się w grze. Niestety Magda po raz pierwszy miała problemy podczas swojego serwisu co wykorzystała Ukrainka i wygrała pierwszego seta 6:4 po 47 minutach.

Drugi set był tak samo wyrównany jak pierwszy. Do stanu 4:3 dla Ukrainki gra toczyła się gem za gem. W ósmym gemie 18-latka z Odessy włączyła wyższy bieg i przełamała Linette odskakując jej na dwa gemy przewagi. Dajanie Jastremskiej przy prowadzeniu 5:3 i własnym serwisie nie zadrżała ręka i pewnie awansowała do finału, gdzie zmierzy się z Australijką Alją Tomljanović.