PŚ w Oberstdorfie: Zajc wygrywa konkurs, Kubacki drugi

• Data publikacji: 01.02.2019, 17:55

Pierwszy triumf w lotach narciarskich wędruje w słoweńskie ręce. Na mamuciej skoczni w Oberstdorfie Timi Zajc wyprzedził rywali i zwyciężył w piątkowym konkursie Pucharu Świata. Tuż za nim na podium znaleźli się Dawid Kubacki i Markus Eisenbichler.

Zajc po pierwszej serii zajmował szóste miejsce z rezultatem 220 m. W finale poprawił swój życiowy rekord, szybując aż na 233,5 m i obejmując pozycję lidera, której do końca zawodów nikt nie zdołał mu odebrać. Na drugim miejscu ze stratą 5,3 punktu do lidera uplasował się awansujący z piątej lokaty Dawid Kubacki (221,5 i 218 m). Skład podium uzupełnił Markus Eisenbichler dzięki lotom na 224,5 i 222,5 m.

Bolesny spadek poza podium zaliczyli Piotr Żyła (236 i 207,5 m) oraz liderujący po pierwszej serii Kamil Stoch. Skoczek z Zębu początkowo prowadził dzięki próbie na 233 m. Drugi skok nie był niestety tak udany - Polak lądował na 197 metrze, klasyfikując się dopiero na piątym miejscu. Za biało-czerwonym duetem znaleźli się Stefan Kraft (222,5 i 202 m) i Johann Andre Forfang (222,5 i 298,5 m). Najlepszą '10' zamknęli Halvor Egner Granerund i (220 i 206,5 m), Daniel Huber (221 i 203 m) i rekordzista skoczni Daniel Andre Tande (201 i 223 m).

Czwarty z polskich zawodników - Jakub Wolny - zajął 25. miejsce po skokach na 223 i 180,5 m.