Biathlon - MŚJ: Dzień Polaków pod znakiem "13-tki"

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 01.02.2019, 17:36

13. miejsca Darii Gembickiej w gronie juniorek młodszych oraz Wojciecha Janika u juniorów młodszych to najlepsze osiągnięcia reprezentantów Polski w sprintach Mistrzostw Świata Juniorów, które odbywają się w Osrblie. Świetny dzień mają za sobą Słoweńcy!

Dzień zaczął się od startu mężczyzn. W naszej reprezentacji najlepiej spisał się Wojciech Janik. Nawet mimo jednego pudła na pierwszym strzelaniu, Polak potrafił strzelić bezbłędnie podczas drugiej wizyty na strzelnicy i uplasował się na 13. lokacie. To bardzo dobra okazja do ataku w niedzielnym biegu pościgowym. Nasz reprezentant do pierwszej 10-tki traci dokładnie 20,2 sekundy. Słabiej poszło innym Biało-czerwonym. Jan Guńka miał dziś aż trzy pudła na strzelnicy, a mimo to był 22. ze stratą 1:50,4 do złotego medalisty. 49. miejsce zajął Marcin Zawół, który pudłował czterokrotnie (2+2) i stracił 2:49,1. W biegu pościgowym nie wystartuje 73. dziś - Grzegorz Dereń i to mimo tego, że spudłował dziś tylko dwukrotnie, tracąc 3:48,9.

Dziś kapitalny dzień dla Słoweńców. Zarówno złoty medalista - Alex Cisar, jak i srebrny - Lovro Planko reprezentują ten kraj. Lepszy z tej dwójki wygrał z kolegą o 30,6 punktu. Na trzecim miejscu znalazł się Fin Otto Invenius, który również miał jedno pudło i stracił 31,4 sekundy.

73. Grzegorz Dereń - Polska +3:48,9

U kobiet 13. miejsce zajęła dziś Daria Gembicka. Polka podobnie jak Janik, który zajął tę samą lokatę, pudłowała tylko jeden raz - na drugim strzelaniu i straciła do zwyciężczyni 1:23,3 sekundy. W gronie kobiet stawka jest jednak bardzo spłaszczona. Polkę od czwartej na mecie Anny Gandler dzieli 42,9 sekundy, co wcale może nie być tak trudne do odrobienia. Dwie Polki uplasowały się dziś w trzeciej 10-tce. Na 26. miejscu przybiegła Anna Nędza-Kubiniec, która strzelała bezbłędnie i straciła 1:49,9. Trzy lokaty dalej uplasowała się Karolina Janko - dobrze spisująca się w Osrblie 18-latka pudłowała dwa razy na drugim strzelaniu i to wystarczyło, by zmieścić się w dwóch minutach straty do zwyciężczyni - 1:55,9. Najsłabiej spisała się 67. Patrycja Stanek. Nasza zawodniczka... pudłowała jednak aż 6 razy (4+2), różnica do zwyciężczyni wyniosła 3:57,2. Ostatnia z naszych nie wystąpi w biegu pościgowym.

Sporo zawodniczek było dziś bezbłędnych - najlepiej z nich poradziła sobie złota medalistka Maren Bakken z Norwegii, na mecie uzyskując przewagę nad Szwajcarką Amy Basergą (+24,8) oraz swoją koleżanką z reprezentacji - Marte Moeller (+29,5). Bieg pościgowy w niedzielę.