Narciarstwo alpejskie – PŚ: świetny występ Gąsienicy-Daniel!

• Data publikacji: 01.02.2019, 13:56

W ostatnim przed Mistrzostwami Świata w Are slalomie gigancie Maryna Gąsienica-Daniel zajęła świetne 18. miejsce. Debiut w zawodach Pucharu Świata zaliczyła Zuzanna Czapska, niestety Polka nie zaliczy go do udanych. W słoweńskim Mariborze zwyciężyły dziś ex aequo Mikaela Shiffrin i Petra Vlhova.

Mikaela Shiffrin prowadziła dość wyraźnie po pierwszym przejeździe. Amerykanka pokonała trasę w czasie 1:14,28 co dawało jej 0,48 sek. przewagi nad drugą Petrą Vlhovą ze Słowacji. Trzecia na półmetku rywalizacji była Francuzka Tessa Worley ze stratą 0,58 sek. Bardzo dobry przejazd zaliczyła Maryna Gąsienica-Daniel. Jedyna Polka w składzie na Mistrzostwa Świata (o ile do 5 lutego ktoś inny nie zdobędzie punktów Pucharu Świata bądź Europy) była o 2,85 sek. wolniejsza od mistrzyni olimpijskiej. To dawało Polce 17. miejsce po pierwszym przejeździe ex aequo z włoską specjalistką od zjazdu Sofią Goggią. Niestety w ślady koleżanki z reprezentacji nie poszła debiutująca dziś w Pucharze Świata Zuzanna Czapska. Dwudziestolatka nie dotarła do mety.

Maryna Gąsienica-Daniel nie zawiodła w drugim przejeździe. Pokonała niełatwą trasę bardzo pewnie, dzięki czemu ostatecznie zajęła 17. miejsce (drugi wynik w karierze Polki) ze stratą 3.27 sek. do zwyciężczyni. Tą była oczywiście Shiffrin, która obroniła prowadzenie. Łączny czas triumfatorki to 2:31,31. Na najwyższym stopniu podium nie stała jednak sama. Taki sam rezulatat osiągnęła Petra Vlhova. Na trzecią pozycję wskoczyła z 6. miejsca Norweżka Ragnhild Mowinckel (+0,93). Worley popełniła poważny błąd w trakcie przejazdu i spadła na 9. miejsce.