WTA - Hua Hin: Linette pokonała Wang i zagra w półfinale!

• Data publikacji: 01.02.2019, 11:37

Magda Linette wygrała z Chinką Yafan Wang 6-2, 6-3 i awansowała do półfinału turnieju WTA w Hua Hin. W meczu o finał Polka zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Garbine Muguruza - Dajana Yastremska.

Już pierwszy gem meczu mógł zapowiadać bardzo długie i ciekawe widowisko, ponieważ trwał... 15 minut i zakończył się zwycięstwem Chinki. Dalsza część pierwszego seta była już zupełnie inna. Linette wygrała pięć gemów z rzędu i prowadziła 5-1. Wang ugrała jeszcze jednego gema, ale Polka zakończyła seta, wygrywając swojego gema serwisowego i zwyciężyła w pierwszym secie 6-2.

Linette dobrze rozpoczęła także drugą partię. Najpierw przełamała swoją przeciwniczkę, a następnie podwyższyła prowadzenie, wygrywając swojego gema serwisowego 2-0. Następnie przewaga Polki była jeszcze większa. Linette wygrała trzy z czterech kolejnych gemów i uzyskała już bezpieczną przewagę 5-1. Chinka zdołała wygrać dwa gemy z rzędu i zmniejszyć straty do stanu 3-5, ale Linette przełamała w dziewiątym gemie Wang i wygrała drugiego seta 6-3.

W półfinale Linette zagra ze zwyciężczynią meczu Garbine Muguruza - Dajana Yastremska.