Żeglarstwo - PŚ: wysokie lokaty Polaków

• Data publikacji: 31.01.2019, 17:47

W drugim dniu zawodów w Miami nie oglądaliśmy za wiele wyścigów. Rywalizację utrudniał bardzo słaby wiatr. Świetnie zaprezentowała się Zofia Noceti-Klepacka, która wygrała wyścig w klasie RS:X. Prowadzenie w klasie 470 utrzymała załoga Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar.

Windsurferki rozegrały tylko jeden wyścig. Znakomicie zaprezentowała się w nim Zofia Noceti-Klepacka, która prowadziła od startu aż do samej mety i do ósmego miejsca w pierwszym wyścigu w poprzednim dniu dołożyła zwycięstwo w drugim wyścigu. Dzięki temu przesunęła się na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Do liderki Chinki Yunxiu Lu traci 5 punktów.

Załogi w klasie 470 nie miały przyjemności ścigać się. Nie rozegrano ani jednego wyścigu. W związku z tym prowadzenie po pierwszym dniu utrzymała Agnieszka Skrzypulec z Jolanta Ogar. Nasze reprezentantki wyprzedzają Niemki Fabienne Oster i Anastasiyę Winkel, które tracą sześć punktów i Włoszki Benedettę di Salle i Alessandrę Dubbini (9 punktów straty).

Piąty w klasie RS:X mężczyzn jest Radosław Furmański. W jedynym wyścigu finiszował na piątej pozycji i przesunął się o lokatę wyżej. Na siódme miejsce spadł Paweł Tarnowski, który w wyścigu był dopiero dwudziesty trzeci. Dobrze poradził sobie Maciej Kluszczyński, który zajmując drugie miejsce przesunął się na 10. pozycję. Piotr Myszka zakończył wyścig na 32. miejscu i jest 27. Liderem jest Mengfan Gao z Chin.

W Finnie udany wyścig zaliczył Piotr Kula, który zajął dobre siódme miejsce i przesunął się na 12. pozycję. Liderem został Fin Tapio Nirkko, a tuż za nim plasują się reprezentant Norwegii Anders Pedersen oraz Francuz Jonathan Lobert.

W klasie Laser Radial Agata Barwińska uplasowała się na 21. pozycji, a Magdalena Kwaśna na 45. Pierwsza z nich jest 19. w klasyfikacji generalnej, a druga 39. Na prowadzeniu znajduje się Finka Monika Mikkola.

W Laserze rozegrano dwa wyścigi. Najwyżej z naszych reprezentantów jest Tadeusz Kubiak, który zajmował kolejno 16. i 15. miejsce. Dawid Kania zajmuje 52. miejsce (35. i 25. miejsce), Filip Ciszkiewicz 61. (44. pozycja i dyskwalifikacja), a tuż za nim plasuje się Jakub Rodziewicz (38. i 19. miejsce). Na czele klasyfikacji jest Norweg Hermann Tomasgaard.

Trzy wyścigi udało się przeprowadzić w klasie 49erFX. Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda po zajęciu 12., 20. i 27. pozycji spadły w klasyfikacji na 19. miejsce. Siostry Zielińskie zajmują 22. miejsce (3., 19. i 29. lokata). Prowadzi załoga z Nowej Zelandii Maloney/Meech.