WTA Hua Hin: Magda Linette z awansem do ćwierćfinału

• Data publikacji: 31.01.2019, 14:54

Magda Linette w drugiej rundzie turnieju rozgrywanego w Hua Hin (Tajlandia) pokonała Rumunkę Monicę Niculescu 4:6 6:3 6:2 i awansowała do ćwierćfinału.

Polka bardzo źle weszła w mecz, bo już po trzech gemach przegrywała 0:3 z podwójnym przełamaniem na korzyść rywalki. Rumunka bardzo szybko wyszła na prowadzenie 5:1 co przyczyniło się do lekkiego rozluźnienia z jej strony. Magda co prawda przegrała pierwszego seta, ale była w stanie wygrać jeszcze trzy gemy z rzędu i zmniejszyć rozmiary porażki.

Drugiego seta Magda również rozpoczęła od straty serwisu z tym, że w następnym gemie odrobiła tę stratę. Fakt ten podziałał mobilizująco na naszą tenisistkę, która wyszła na prowadzenie 4:2, a w końcowym rezultacie sięgnęła po zwycięstwo 6:3 i tym samym doprowadziła do decydującego trzeciego seta.

Magda uskrzydlona wygraniem drugiego seta zaczęła grać bardzo pewnie, a zarazem skutecznie. Wygrała 28 z 44 wymian w decydującej odsłonie (68%). Dobrze również returnowała co pozwoliło jej uzyskać dwa przełamania. Linette wygrała trzeciego seta 6:2 i całe spotkanie 2:1.

Dzięki wygranej z wyżej notowaną rywalką Magda Linette w walce o półfinał zmierzy się z Chinką Yafan Wang, która w drugiej rundzie pokonała rodaczkę Shuai Zhang, która skreczowała przy stanie 4:1 dla Wang.