Żeglarstwo - PŚ: świetny początek załogi Skrzypulec/Ogar

• Data publikacji: 30.01.2019, 17:30

W Miami rozpoczęły się drugie zawody Pucharu Świata w żeglarstwie. Po pierwszym dniu Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar prowadzą w klasie 470 kobiet, a Paweł Tarnowski jest trzeci w klasie RS:X.

Lepszego rozpoczęcia zawodów w Miami Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar nie mogły sobie wymarzyć. Polki startujące w klasie 470 wygrały oba rozegrane do tej pory wyścigi i są liderkami regat. Drugie Niemki Fabienne Oster i Anastasiya Winkel po zajęciu dwukrotnie 4. pozycji tracą do naszych reprezentantek sześć punktów. Trzecie miejsce zajmują w tej chwili Włoszki Benedetta di Salle i Alessandra Dubbini (2. i 9. miejsce) i tracą 9 punktów do liderek.

Równie udany start w pierwszym dniu zaliczył Paweł Tarnowski. Nasz windsurfer zaczął ściganie od drugiej pozycji, a w drugim wyścigu był dziewiąty i z dorobkiem 11 punktów zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do liderujących Hiszpana Angela Granda-Roque i Chińczyka Binga Ye traci tylko dwa punkty. W czołówce, na 6. pozycji jest Radosława Furmański, który kończył wyścigi na 4. i 11. pozycji. Maciej Kluszczyński po zajęciu 25. i 13. miejsca jest sklasyfikowany w klasyfikacji ogólnej na 15. pozycji. Najniżej z naszych, bo na 31. lokacie jest Piotr Myszka, który w pierwszym wyścigu zajął 13. pozycję, a w drugim został zdyskwalifikowany.

W klasie RS:X kobiet startuje tylko jedna reprezentantka Polski - Zofia Noceti-Klepacka. Panią udało się rozegrać tylko jeden wyścig. Polka zajęła w nim ósme miejsce i tym samym jest ósma w generalce. Prowadzi Chinka Yunxiu Lu przed Włoszką Flavią Tartaglini i Izraelką Yarden Isaak.

Podobnie jak w przypadku klasy RS:X kobiet w klasie Finn również rozegrano tylko jeden wyścig. Startujący w nim Piotr Kula uplasował się na 13. miejscu. Liderem jest Francuz Jonathan Lobert, drugi jest Chorwat Josip Olujić, a trzeci Luke Muller z USA.

W klasie 49erFX mamy dwie nasze załogi. Po pierwszym wyścigu Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda zajmują 14. pozycję. Siostry Madeleine i Nadia Zielińskie zostały w nim zdyskwalifikowane i są w tej chwili na przedostatniej 34. pozycji. Pierwsze miejsce zajmuje brytyjska załoga Sophie Weguelin i Sophie Ainsworth.

W Laserze najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest Filip Ciszkiewicz, który plasuje się na 28. miejscu. W swoich startach dopływał do mety na 9. i 27. pozycji. Dawid Kania jest 32. (18. i 19. miejsce), Tadeusz Kubiak zajmuje 47. miejsce (33. i 21. miejsce), a Jakub Rodziewicz 75. (24. miejsce i dyskwalifikacja). Na pierwszej pozycji jest obecnie Sam Meech z Nowej Zelandii.

Klasa Laser Radial ma za sobą również jeden wyścig. Na 27. pozycji finiszowała w nim Magdalena Kwaśna. Tuż za nia uplasowała się Agata Barwińska. Na czele stawki znajduje się Chinka Dongshuang Zhang.