Matkowski był bliski zwycięstwa

• Data publikacji: 22.05.2018, 18:01

Marcin Matkowski i, pochodzący z Nowej Zelandii, Japończyk Ben McLauchlan przegrali w pierwszej rundzie turnieju deblowego w Lyonie. Mimo dobrego początku ostatecznie ulegli Argentyńczykom Guillermo Duranowi i Andresowi Molteniemu.

Pierwszy set był koncertowy w wykonaniu pary polsko-japońskiej. Oddali rywalom tylko 2 gemy i choć raz dali się przełamać, to sami wygrywali przy podaniu rywali trzykrotnie. Po zaledwie 28 minutach gry mogli się cieszyć z prowadzenia 1-0 w setach. Nic nie zapowiadało, aby losy spotkania miały się odwrócić, gdyż to Matkowski i McLachlan byli faworytami tego spotkania.

W drugim secie jednak Argentyńczycy dorównali im swoim poziomem. Tym razem nie dali się przełamać. Set ten był bardzo zacięty, jednak kiedy już "pachniało" tie-breakiem, polsko-japońskiej parze przydarzył się słabszy gem. Stracili serwis na 5-6 i po chwili Duran i Molteni wyrównali.

O tym, kto zagra w ćwierćfinale zadecydował super tiebreak. W nim Argentyńczycy zupełnie zdominowali rozgoryczonych porażką w drugim secie Matkowskiego i McLachlana. Oddali im tylko dwa punkty. Niestety to oznaczało, iż Polak i Japończyk zakończyli swój udział w rozgrywanym we Francji turnieju.

Marcin Matkowski/Ben McLachlan (POL/JPN) – Guillermo Duran/Andres Molteni (ARG) 6-2 5-7 [2-10]