Piłka ręczna - MŚ: Duńczycy mistrzami świata!

• Data publikacji: 27.01.2019, 19:15

Duńczycy zostali Mistrzami Świata w piłce ręcznej. Po dość jednostronnym meczu współgospodarze turnieju pokonali Norwegów 31:22 i sięgnęli po pierwszy w historii tytuł.

Po kilku pierwszych minutach, które były dość wyrównane Duńczycy zaczęli powoli uciekać na bezpieczną przewagę. W ten sposób schodzili na przerwę z siedmioma bramkami zapasu -18:11. Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale Norwegowie nie potrafili w żaden sposób zbliżyć się do rywala. Ostatecznie skończyło się na dziewięcio-bramkowym triumfie - 31:22. Siedem bramek dla nowych mistrzów zdobył niezawodny Mikkel Hansen. Wśród "Wikingów" najskuteczniejszy był autor dziesięciu trafień Markus Joendal.  Po końcowej syrenie w hali w Herning wybuchła wielka euforia. To będzie długa noc dziś w Herning, ale także w całej Danii.

Norwegia 22:31 Dania (11:18)

Norwegia: Christensen (4/16 - 25 proc.), Bergerud (4/22 - 18 proc.) - Sagosen 3/1, Myrhol 1, Jakobsen, Overby 1, Jondal 9/1, Bjornsen 2, Gullerud, Johannessen 3, O'Sullivan, Tangen, Reinkind 1, Blonz, Roed 2, Lie Hansen

Dania: N. Landin (12/31 - 39 proc.), Green (1/4 - 25 proc.) - M. Landin 3, Mortensen, Markussen, Lauge Schmidt 4, Zachariassen 3, Svan Hansen 4, Lindberg, Mollgaard, Mensah Larsen 4, H. Toft Hansen, M. Hansen 7/2, Olsen 5, Oris Nielsen 1, Hald