Snowboard - PŚ: zawody drużynowe dla Austrii

• Data publikacji: 27.01.2019, 18:19

Daniela Ulbing i Benjamin Karl z Austrii wygrali zawody drużynowe w Moskwie w slalomie równoległym. Polskie duety zajęły odpowiednio 12. i 21. miejsce.

Polacy wystawili do dzisiejszych zawodów dwie pary - Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski oraz Weronika Biela i Michał Nowaczyk. Polskie duety trafiły na siebie już w fazie preeliminacyjnej. Lepsi okazali się Król i Kwiatkowski. W 1/8 finału Polacy zmierzyli się z Niemcami Seliną Joerg i Stefanem Baumeisterem. Aleksandra Król zaliczyła upadek i Polacy nie odrobili już strat. Lepszy z naszych duetów zajął 12. miejsce. Biela i Nowaczyk zostali sklasyfikowani na 21. pozycji.

W wielkim finale Austriacy Daniela Ulbing i Benjamin Karl pokonali reprezentantów gospodarzy Natalię Sobolewę i Andrieja Sobolewa. Dla Ulbing i Karla to drugie zwycięstwo w sezonie. W małym finale Julie Zogg i Dario Caviezel ze Szwajcarii wygrali z Włochami Nadyą Ochner i Aaronem Marchem. Dzisiejsze zawody były ostatnimi przed mistrzostwami świata w Park City.