Biathlon - MŚJ: pierwsze medale rozdane

• Data publikacji: 27.01.2019, 15:47

Dzisiaj rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych w Osrblie na Słowacji. W pierwszym dniu w akcji oglądaliśmy juniorów młodszych i juniorki młodsze w biegach indywidualnych. Złote medale trafiły do Szwajcara Niklasa Hartwega i Ukaleq Astri Slettemark z Grenlandii.

W kategorii junior młodszy mogą startować zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. W zmaganiach chłopców najlepszy okazał się Szwajcar Niklas Hartweg, który podobnie jak pozostali medaliści popełnił jeden błąd na strzelnicy. Drugie miejsce zajął Norweg Trym Gerdhardsen ze stratą 25 sekund do zwycięzcy. 33 sekundy stracił trzeci na mecie Czech Jakub Kocian.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Wojciech Janik, który pomylił się na strzelnicy aż siedem razy. Dzięki dobremu biegowi ukończył zawody ze stratą 4:58.4 na 46. miejscu. Dla porównania Kacper Rutkowski miał doliczonych pięć karnych minut, ale uplasował się na 57. pozycji. Na potęgę mylili się dwaj pozostali Polacy. Jan Guńka i Marcin Zawół nie trafili aż 9 strzałów i zajęli odpowiednio 71. i 72. miejsce.

72. Marcin Zawół

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się startująca pod flagą Grenlandii Ukaleq Astri Slettemark, która była bezbłędna na strzelnicy. Drugi czas uzyskała Czeszka Tereza Vobornikova, popełniając jeden błąd w strzelaniu. Podium uzupełniła Heidi Nikkinen z Finlandii, która była jedną z szybszych biegaczek, ale dwukrotnie spudłowała.

Karolina Janko była dziś najlepsza z naszych reprezentantek. Uplasowała się na 26. miejscu, popełniając trzy błędy na strzelnicy. Na 36. miejscu zawody ukończyła Patrycja Stanek. Polka miała dobry czas biegu, ale zaliczyła pięć pudeł. Daria Gembicka również miała pięć doliczonych minut i zajęła 42. miejsce. Klaudia Topór uzyskała 59. wynik z pięcioma pudłami.