Piłka ręczna - MŚ: Francja trzecią drużyną świata

• Data publikacji: 27.01.2019, 16:20

Francuzi pokonali Niemców 26:25 w meczu o brązowy medal Mistrzostw świata. Decydującą bramkę rzucił w ostatniej chwili legendarny Nikola Karabatić.

Od początku meczu to Niemcy byli lepsi, którzy szybko uzyskali prowadzenie i skrzętnie je powiększali za sprawą wykluczeń rywali. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy "Trójkolorowi" doprowadzili do remisu po 9, ale na przerwę to Niemcy schodzili w lepszych humorach, prowadząc 13:9. Po zmianie stron gra naszych zachodnich sąsiadów się posypała. Andreas Wolff przepuszczał wszystko co leciało w kierunku jego bramki, a Patrick Wiencek wyleciał z meczu za trzecie przewinienie. Francuzi doprowadzili do wyrównania, a decydujący rzut z kontrataku wykonał legendarny Nikola Karabatić.

Niemcy 25-26 Francja (13:9)

Niemcy: Wolff, Heinevetter - Gensheimer, Lemke, Wiencek, Suton, Wiede, Pekeler, Weinhold, Fath, Groetzki, Hafner, Musche, Bohm, Kohlbacher, Drux

Francja: Gerard, Dumoulin - Remili, Lagarde, Richardson, Mem, N. Karabatić, L. Karabatić, Mahe, Grebille, N'guessan, Abalo, Guigou, Fabregas, Porte, Dipanda