Kombinacja norweska - MŚJ: Lamparter z tytułem, odległe miejsca Polaków

• Data publikacji: 27.01.2019, 14:20

Dzisiaj w Lahti odbył się drugi konkurs MŚJ w kombinacji norweskiej. Tym razem młodzi kombinatorzy rywalizowali na skoczni K-90 i w biegu na 10 km. Tytuł mistrzowski trafił do Austriaka Johannesa Lampartera.

Po skokach liderem był brązowy medalista z pierwszego konkursu Norweg Jens Luraas Oftebro. Uzyskał on 96 m i wygrał o 0.1 punktu z Niemcem Julianem Schmidem, który był najlepszy w pierwszym konkursie. Schmid skoczył pół metra dalej od Norwega i obaj ruszali w tym samym czasie na trasę biegu. Tylko dwie sekundy tracił do nich drugi z Norwegów Simen Kvarstad, który wylądował na 98 metrze. Różnice były bardzo małe, w 30 sekundach mieściło się 10 zawodników.

Biało-czerwoni na skoczni spisali się przyzwoicie. Najwyżej z naszych reprezentantów był Piotr Kudzia - 13. pozycja po skoku na 91,5 m. Na 18. miejscu sklasyfikowany był Mateusz Jarosz, który uzyskał 90 m. Dawid Jarząbek skoczył tylko pół metra bliżej, ale zajmował dopiero 32. lokatę. Andrzej Szczechowicz po próbie na 82,5 metra był 50.

Wyniki po skokach tutaj.

Z czołówki najszybciej trasę biegu pokonał Austriak Johannes Lamparter i z przewagą 12 sekund triumfował w dzisiejszych zawodach. Drugie miejsce zajął Julian Schmid, który do dwóch złotych medali dołożył srebrny. Na trzecim miejscu znalazł się Norweg Andreas Skoglung, który przesunął się z czwartego miejsca. Tylko trzy nacje zdobywały medale na tych MŚJ i były to Niemcy, Austria i Norwegia.

Polacy w biegu znacznie odstawali od rywali. Najwyżej zawody ukończył Mateusz Jarosz, który był 41. Tuż za nim uplasował się Piotr Kudzia. Andrzej Szczechowicz przesunął się na 46. lokatę, natomiast Dawid Jarząbek ukończył rywalizację na 49. pozycji.