Kolarstwo torowe: Puchar Świata zakończony

• Data publikacji: 27.01.2019, 11:25

W Hongkongu zakończyła się ostatnia runda zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Ostatniego dnia zmagań Justyna Kaczkowska zajęła 5. miejsce.

Pierwszego dnia zawodów w Hongkongu brązowy medal zdobyli polscy sprinterzy. Dzisiaj Justyna Kaczkowska walczyła o medal w scratchu. Długi atak przeprowadził Coralie Demay. Francuzce nie udało się nadrobić okrążenia. O zwycięstwie zdecydował finisz na ostatnim okrążeniu, na którym Kaczkowska zajęła 5. miejsce. Polka finiszowała za Martiną Fidanzą, Alex Wallace-Martin, Jolien D'Hoore i Aną Usabiagą.

Urszula Łoś odpadła z keirinu już w początkowej fazie. Polka była szósta w pierwszej rundzie i trzecia w repasażu. Finał był ostatnią konkurencją tej edycji Pucharu Świata. Wiele radości miejscowym kibicom sprawiła Wai Sze Lee, która wyprzedziła Japonkę Riyu Ohtę i swoją rodaczką Jessicę Lee z klubu MSP.

Bartosz Rudyk i Szymon Krawczyk zajęli 16. miejsce w madisonie. Polacy zdobyli punkt na lotnym finiszu, ale niestety stracili okrążenie. Dorobek polskiego duetu wyniósł -19. Wygrali Nowozelandczycy Thomas Sexton i Campbell Stewart, którzy triumfowali na ostatnim sprincie. Drugie miejsce zajęli Australijczycy Sam Welsford i Kelland O'Brien, którzy jako jedyni nadrobili rundę. Jednak stracili prowadzenie w samej końcówce.

Maciej Bielecki (15. miejsce) i Patryk Rajkowski (28. miejsce) przeszli przez eliminacje sprintu indywidualnego. Polacy odpadli już w 1/16 finału. Bielecki przegrał z Koreańczykiem Jeseokiem Ohem, a Rajkowski z Australijczykiem Jamesem Bristerem. W australijskim finale Thomas Clarke pokonał 2:0 Blistera. Trzecie miejsce należało do Chao Xu, który wygrał 2:0 z Quentinem Caleyronem. Niestartujący Mateusz Rudyk, zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej za Matthewem Glaetzerem.

W omnium nie wystartowała żadna z Polek. Po triumf sięgnęła Kirsten Wild. Mistrzyni świata wygrała scratch i wyścig eliminacyjny. W wyścigu punktowym obroniła swoją przewagę i uzyskała łącznie 137 punktów. Druga z wynikiem 114 punktów była Francuzka Laurie Berthon. Trzecią pozycję z wynikiem 112 punktów zajęła Australijka Alexandra Manly, która jako jedyna nadrobiła okrążenie w wyścigu punktowym.