Narciarstwo dowolne - PŚ: Kingsbury wraca na szczyt

• Data publikacji: 26.01.2019, 23:30

Bardzo krótko trwał rozbrat Mikaela Kingsbury'ego z pierwszym miejscem. Kanadyjczyk dziś okazał się najlepszy w zawodach Pucharu Świata w jeździe po muldach w Mont Tremblandt. W gronie kobiet zwyciężyła Francuzka Perrine Laffont.

Można powiedzieć, że po wpadce z Lake Placid i zajęciu "dopiero" 5. miejsca w pamięci kibiców nie ma już śladu, bowiem wszystko wróciło do normy. Mikael Kingsbury wrócił na szczyt i stało się to w najlepszym dla niego miejscu, gdyż dziś zawodnicy startowali w kanadyjskim Mont Tremblant. Przed własną publicznością mistrz olimpijski nie miał sobie równych i zwyciężył z wynikiem 86,73 pkt. Drugie miejsce zajął Japończyk Ikuma Horishima z notą 85,02 pkt, a podium uzupełnił Kazach Dmitriy Reikherd (83,42 pkt).

Gospodarze nie doczekali się natomiast zwycięstwa w rywalizacji kobiet. W niej najlepsza okazała się mistrzyni olimpijska z Pjongczang Perrine Laffont. Francuzka uzyskała za swój przejazd 75,51 pkt. Po raz kolejny duże powody do zadowolenia ma 20-letnia Jakara Anthony. Australijka, po ubiegłotygodniowym triumfie, dziś zajęła drugie miejsce z wynikiem 75,08 pkt. Chwile radości mieli również miejscowi za sprawą występu Justine Dufour-Lapointe. Kanadyjka uplasowała się na najniższym stopniu podium z notą 73,67 pkt.