Kolarstwo torowe - PŚ: przyzwoite występy Polaków

• Data publikacji: 26.01.2019, 15:31

W drugim dniu zawodów Pucharu Świata w Hongkongu najlepszy rezultat z naszych reprezentantów osiągnął Szymon Krawczyk, który zajął 8. miejsce w omnium. Pozostali Polacy zaliczyli nieco gorsze rezultaty.

W męskim omnium reprezentował nas Szymon Krawczyk. Rywalizację rozpoczął od 13. pozycji w scratchu. W wyścigu tempowym uplasował się na dobrej 7. lokacie. Trochę słabiej wypadł w wyścigu eliminacyjnym, gdzie był dopiero 16. W scratchu najlepszy był Duńczyk Niklas Larsen, wyścig tempowy wygrał Australijczyk Cameron Mayer, a eliminacyjny Campbell steward z Nowej zelandii. Steward przed wyścigiem punktowym był liderem. Ostatni wyścig świetnie rozpoczął Szymon Krawczyk, który razem z Cameronem Meyerem nadrobili okrążenie. Polak dołożył jeszcze sześć punktów na lotnych finiszach, ale wystarczyło to do zajęcia 8. lokaty. W zawodach triumfował Australijczyk Meyer. Drugie miejsce zajął Benjamin Thomas z Francji, a trzecie Campbell Steward z Nowej Zelandii.

W madisonie reprezentowały nas Wiktoria Pikulik i Nikol Płosaj. Polki nie zdobyły żadnego punktu na finiszu ani nie nadrobiły okrążenia. Zakończyły zawody z zerowym dorobkiem punktowym na 9. miejscu. Żadnej z par mimo wielu prób nie udało się nadrobić okrążenia. Na finiszach najwięcej punktów (29) uzbierały Holenderki Kirsten Wild i Amy Pieters i to one triumfowały w tym Pucharze Świata. Drugie miejsce ze stratą 5 punktów zajęły Belgijki Lotte Kopecky i Jolien D'Hoore. Podium uzupełniły Włoszki Elisa Balsamo i Maria Julia Confalonieri z dorobkiem 12 punktów.

Na 12. pozycji zmagania zakończył Patryk Rajkowski w keirinie. Polak w swoim pierwszym wyścigu był ostatni i swojej szansy musiał szukać w repasażach. W tych Patryk okazał się najlepszy. Kolejny wyścig zakończył na pechowej czwartej pozycji i zakwalifikował się do finału B. W nim finiszował na trzeciem miejscu i był 9., ale został relegowany na 12. lokatę. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajął Holender Theo Bos, który wyprzedził Tomouki Kawabatę z Japonii i Jeseok Oh z Korei Południowej.

W swoim koronnym wyścigu zaprezentował się były mistrz świata w scratchu Adrian Tekliński. Polak przez cały wyścig jechał czujnie, ale na 15 okrążeń przed meta odpuścił atak, który okazał się skuteczny i czwórka zawodników: Yauheni Karaliok (Białoruś), Clement Davy (Francja), Liang Guo (Chiny) i Adrian Hegyvary (USA) nadrobiła okrążenie. Najlepszy z nich okazał się Chińczyk Liang Guo i to on sięgnął po zwycięstwo. Polak finiszował na 14. miejscu.

W eliminacjach sprintu kobiet mieliśmy dwie nasze reprezentantki. Urszula Łoś zajęła 15. miejsce z czasem 11.145. Marlena Karwacka była 27. (11.444). Eliminacje wygrała reprezentantka Hongkongu Wai sze Lee (10.729). W 1/16 finału Karwacka uległa Koreance Hyejin Lee, a Urszula Łoś okazała się lepsza od Robyn Steward z Irlandii. W kolejnej rundzie Polka nie sprostała Olenie Starikovej z Ukrainy i pożegnała się z rywalizacją. W finale Wai sze Lee pokonała Koreankę Hyejin Lee. Trzecie miejsce zajęła Simona Krupeckaite, pokonując Olenę Starikovą.