Australian Open: Osaka mistrzynią szlema!

• Data publikacji: 26.01.2019, 12:28

Naomi Osaka wygrała swój drugi turniej wielkoszlemowy. Tym razem na twardych kortach w Melbourne pokonała Petrę Kvitovą, wygrywając z Czeszką po zaciętej walce 2:1.

Japonka miała okazję, by zapisać do swojej kariery kolejne zwycięstwo w wielkim szlemie. W ubiegłym roku została mistrzynią US Open po pokonaniu Sereny Williams. Amerykanka tym razem nie dotarła do finału. Po przeciwnej stronie siatki stanęła Czeszka - Petra Kvitova. Czwarta zawodniczka rankingu pokonała szóstą.

W pierwszym secie żadna z tenisistek nie zdołała przełamać rywalki, choć obie miały ku temu okazje. Osaka miała dwie szanse na wygranie partii 7:5, jednak Czeszka wybroniła się z tego. Rozegrały tiebreak, w którym Japonka sięgnęła po dwa mini breaki, wygrywając pierwszą odsłonę spotkania.

W drugim secie walka była jeszcze bardziej zacięta i wyrównana. Na koncie obu znalazło się kilka przełamań. Najpierw serwis straciła Osaka, nadrabiając go w kolejnym gemie. Później dołożyła kolejnego break pointa, prowadząc 3:2. Miała już trzy piłki meczowe na 6:4, jednak Kvitovej udało się uratować. Czeska zawodniczka nie tylko wyszła z opresji, ale i zdołała wyrównać stan w gemach po drugim przełamaniu rywalki. Dzięki takiemu przebiegowi gry przy prowadzeniu 6:5, Petra sięgnęła po trzeci serwis przeciwniczki, wygrywając tę partię i doprowadzając do trzeciej.

W ostatniej odsłonie spotkania Osaka raz przełamała Czeszkę i to wystarczyło jej do zwyciężenia całego turnieju.

Naomi Osaka (Japonia) - Petra Kvitova (Czechy) 2:1 (7:6(2) 5:7 6:4)