Mistrzostwa Świata: Niemcy pokonani!

• Data publikacji: 25.01.2019, 22:10

Norwegowie po ciekawym spotkaniu pokonali współgospodarzy turnieju, Niemców 31:25  i jutro spotkają się w wielkim finale z Duńczykami! Na podopiecznych Christiana Prokopa czeka Francja w meczu o trzecie miejsce.

Kogo rozczarował jednostronny pojedynek Danii z Francją, mógł czuć się zadowolony po drugim półfinale. Niemcy i Norwegowie zaprezentowali grę na najwyższym światowym poziomie, co skutkowało wyrównanym wynikiem. Obie drużyny dobrze broniły dostępu do swojej bramki, szczególnie Andreas Wolff, a później jego zmiennik Silvio Heinevetter. Dobrze radzili sobie z pokonywaniem goalkeeperów m.in. Magnus Rod i Magnus Jondal. Po stronie gospodarzy w pierwszej części spotkania 100% skuteczności zanotował Uwe Gensheimer, który nie miał sobie równych na linii siódmego metra. W ciągu ostatnich pięciu minut gra stała się bardziej agresywna, przez co w jednym momencie dwuminutowe kary otrzymało czterech zawodników - Genscheimer, Pekeler oraz Overby, Gullerud. Wynik do przerwy ustalił Jondal z rzutu karnego (14:12)

Drugą część pojedynku lepiej rozpoczęła Norwegia. Przez większość czasu to oni prowadzili. Powiększyli swoje zdobycze jeszcze o dwie bramki. Kapitalnie grał Myrhol, który raz po raz popisywał się skutecznością na kole. Niemcy grali bardziej indywidualnie - świetne akcje kończone bramkami przeprowadzał Bohme, jednak to było za mało, by zwyciężyć dzisiaj z dobrze dysponowanymi Norwegami. Nawet ponad dwumetrowy Lemke, który pojawił się na środku obrony w miejsce Pekelera, nie mógł nic poradzić. Przez kilka minut podopieczni Christiana Bergera nie mogli zdobyć bramki, jednak wtedy skutecznymi interwencjami popisał się ich bramkarz Bergerud, co uchroniło jego drużynę przed utratą przewagi. W końcówce Niemcy popełnili prosty błąd, który przesądził o ich losie (25:31)

Niemcy - Norwegia 25:31  (12:14)

Składy:

Niemcy: Heinevetter, Wolff, Boehm, Drux, Faeth, Gensheimer, Groetzki, Haefner, Kohlbacher, Lemke, Musche, Pekeler, Suton, Weinhold, Wiede, Wiencek

Norwegia: Bergerud, Christensen, Bjornsen, Blonz, Gullerud, Gulliksen, Hansen, Jakobsen, Johannessen, Jondal, Myrhol, O'Sullivan, Reinkind, Roed, Sagosen, Tangen, Overby