Bobsleje: ósme miejsce Stano i Olczyka w PE w Siguldzie

• Data publikacji: 25.01.2019, 20:47

Jakub Stano i Hubert Olczyk zajęli ósme miejsce w zawodach bobslejowego Pucharu Europy w Siguldzie.

Łotewska Sigulda jest ostatnim przystankiem na trasie bobslejowego Pucharu Europy. Dziś rozegrano tam przedostatnie zawody męskich dwójek, w których polska osada zajęła niezłe, ósme miejsce. Stano i Olczyk w pierwszym ślizgu uzyskali dziesiąty wynik (50.42) i do liderujących Łotyszy tracili pół sekundy. Drugi przejazd był nieco wolniejszy (50.57), ale okazał się siódmym wynikiem serii i dał Polakom awans na ósme miejsce.

Ralfs Berzins i Davis Springis, prowadzący po pierwszym ślizgu, w drugim pojechali na piąty czas i w klasyfikacji generalnej dali się wyprzedzić Christophowi Haferowi i Tobiasowi Schneiderowi z Niemiec. Na trzeciej lokacie zawody ukończyli  Michael Kuonen i Marco Doerig ze Szwajcarii.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Europy na prowadzeniu jest Richard Oelsner z Niemiec, Stano zajmuje 21. miejsce. Jutro ostatnie zawody cyklu w sezonie.