Skeleton - PŚ: Sungbin Yun nowym liderem Pucharu Świata

• Data publikacji: 25.01.2019, 20:34

Na torze w Sankt Moritz odbyły się kolejne w tym sezonie zawody skeletonowego Pucharu Świata. Najszybsi w Szwajcarii byli Koreańczyk Sungbin Yun i Kanadyjka Mirela Rahneva.

Jako pierwsi, bo już wczesnym rankiem, na torze pojawili się mężczyźni. Najlepszy wynik (2:15.96) uzyskał mistrz olimpijski z Pjongczangu – Koreańczyk Sungbin Yun. Tuż za nim uplasował się Rosjanin Alexander Tretiakov (+0.20), który przejechał bardzo dobrze drugi ślizg i ustanowił w nim rekord toru (1:07.63). Na najniższym stopniu podium stanął kolega Tretiakova z reprezentacji – Nikita Tregubov (+0,27). Dokładnie tak samo wygląda podium klasyfikacji generalnej. Sungbin Yun o punkt wyprzedził dzisiaj Tretiakova i zepchnął go na drugie miejsce.

Wyniki mężczyzn

Klasyfikacja generalna

Wśród pań swoje drugie w karierze zwycięstwo w zawodach tej rangi odniosła Mirela Rahneva. 31-letnia Kanadyjka uzyskała łączny czas przejazdów 2:17.77 , który był wynikiem o 0.23 sekundy lepszym niż rezultat liderki Pucharu Świata Rosjanki Eleny Nikitiny. Trzecie miejsce ze stratą 0,86 do zwyciężczyni zajęła Niemka Jacqueline Loelling.

Wyniki kobiet

Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowano w dniach 15-16 lutego w amerykańskim Lake Placid.