Banaszczyk w finale Premier League!

• Data publikacji: 25.01.2019, 18:59

Dorota Banaszczyk, wielka nadzieja polskiego karate, w finale Premier League w Paryżu! 22-latka w półfinale pokonała Włoszkę Lorenę Busę. Nasza reprezentantka wygrała walkę o finał bardzo pewnie – 5-0.

To już kolejny sukces Polki, która pod koniec zeszłego roku zdobyła pierwsze w historii karate olimpijskiego złoto mistrzostw świata. Był to też pierwszy medal w historii Polski. Premier League to drugie co do ważności zawody w karate, tuż po wspomnianych MŚ.

Po pokonaniu trzech rywalek: Torres, Brown i Hasani na drodze Polki stanęła Włoszka. Polka nie miała większych problemów z pokonaniem Loreny Busy. Łodzianka wygrała 5-0 i dzięki temu awansowała do finału, który odbędzie się w niedzielę. Jej rywalką będzie Ukrainka Anżelika Terliuga.

Zawody Premier League w Paryżu to jeden z najbardziej punktowanych turniejów, jeśli chodzi o ranking olimpijski. Polka dzięki swojemu świetnemu występowi na pewno utrzyma swoje miejsce, które jest premiowane awansem na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020r.