Hokej na trawie - FIH Pro League: grad goli w Walencji

• Data publikacji: 25.01.2019, 17:23

Aż jedenaście bramek padło w drugim meczu FIH Pro League. Zwycięstwo w meczu Hiszpanów z Brytyjczykami odnieśli Wyspiarze.

Już w drugiej minucie Xavi Lleonart otworzył wynik spotkania, ale zaledwie minutę później trafienie dla Brytyjczyków zanotował Adam Dixon. Po pierwszej kwarcie jednak to gospodarze prowadzili i to aż 4:1 - kolejne gole strzelali Marc Bolto, Diego Arana i Albert Beltran. Stratę zmniejszył w 22. minucie Zachary Wallace.

W 40. minucie Mark Gleghorne strzałem z krótkiego rogu zdobył bramkę kontaktową, a już minutę później, również po krótkim rogu, Dixon doprowadził do wyrównania, drugi raz wpisując się na listę strzelców. Na początku ostatniej kwarty Phil Roper wyprowadził Brytyjczyków na prowadzenie, które w 57. minucie podwyższył David Condon. Ostatnią bramkę meczu zdobył w 58. minucie Alvaro Iglesias, jednak mimo niej Hiszpanie przegrali 5:6.

Po dwóch meczach Hiszpanie zajmują drugie miejsce w tabeli ligi, dzięki dwóm punktom wywalczonym z Belgami. Mistrzowie świata z jednym punktem są na trzecim miejscu, a na czele tabeli po piątkowym zwycięstwie plasują się Brytyjczycy.

Kolejne mecze odbędą się w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu - w Cordobie Argentyńczycy podejmą Belgów, a w Auckland Nowozelandczycy zagrają z Holendrami. Mecze te będą poprzedzone spotkaniami tych samych reprezentacji żeńskich, które zainaugurują swoje rozgrywki.