Biathlon - PŚ: drugie miejsce Erlenda Bjoentegaarda

• Data publikacji: 25.01.2019, 15:50

Antholz-Anterselva było dzisiaj szczęśliwe dla Johannesa Boe, który po raz kolejny wygrał tegoroczne zawody. Powody do zadowolenia ma również Erlend Bjoentegaard, który zajął drugie miejsce za swoim rodakiem. Był jednym z dwóch bezbłędnych zawodników w pierwszej dziesiątce biegu.

Johannes Boe spisywał się dzisiaj kapitalnie. Pomimo jednego pudła na drugim strzelaniu, i tak utrzymał pierwszą pozycję. Po wybiegnięciu ze strzelnicy miał tylko dziewięć sekund przewagi nad Martinem Fourcadem, który dzisiaj zachował czyste konto. Jednak Francuz nie spisał się najlepiej biegowo i w trakcie ostatniej pętli Norweg powiększył prowadzenie do 21 sekund. Ostatecznie dało to bardziej doświadczonemu zawodnikowi czwartą pozycję.

Erlend Bjoentegaard choć po pierwszym strzelaniu był dopiero dwunasty, to skorzystał na pomyłkach na strzelnicy swoich rywali. Dzięki temu, po drugiej wizycie plasował się już na czwartej pozycji, tracąc niespełna 26. sekund do pierwszego Boe. Nadrobił biegowo dziewięć sekund, co dało mu doskonałe drugie miejsce w dzisiejszym sprincie. Za jego plecami uplasował się Antoine Guigonnat. Francuz zaliczył jeden niecelny strzał, jednak odrobił na trasie zawodów tyle samo, co Norweg i to zadecydowało o zajęciu trzeciego miejsca i wyprzedzeniu Fourcade'a o sekundę.

Grzegorz Guzik zajął 64. lokatę, popełniając trzy pudła. Andrzej Nędza-Kubiniec mimo, że popełnił tylko jeden błąd, to został sklasyfikowany na 84. pozycji, a Łukasz Szczurek z czterema karnymi rundami na 93. W jutrzejszym biegu nie zobaczymy więc żadnego z Polaków.