Biathlon - PŚ: Hojnisz blisko podium, niespodziewana triumfatorka

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 24.01.2019, 15:52

Dzisiaj w Anterselvie odbył sie bieg sprinterski kobiet. Dużo emocji dostarczyła nam Monika Hojnisz, która była bardzo blisko zwycięstwa, ale zaliczyła jedno pudło i zajęła szósta lokatę. Zwyciężyła niespodziewanie młoda Czeszka Marketa Davidova.

Życiowy start zanotowała dziś Marketa Davidova. Czeszka świetnie strzelała, nie popełniła żadnego błędu i na metę wpadła jako liderka. Jako, że startowała z piątym numerem musiała długo czekać na rozstrzygnięcie. Po pierwszym strzelaniu wyprzedzały ją takie zawodniczki jak Włoszka Dorothea Wierer, która miała najlepszy wynik, Finka Kaisa Makarainen czy druga z Włoszek Lisa Vittozzi. Wszystkie te zawodniczki myliły się jednak na drugim strzelaniu. Makarainen mimo jednego pudła na mecie uzyskała wynik o niecałe dwie sekundy gorszy od Czeszki. W czołówce było bardzo ciasno. Trzecia Marte Olsbu Roeiseland przegrała z Davidovą o 3, 5 sekundy. Wszystkie te zawodniczki nie mogły być pewne zachowania swoich pozycji, bowiem z ostatnim numerem wystartowała Laura Dahlmeier. Niemka strzelała bezbłędnie i po dwóch strzelaniach prowadziła, ale osłabła na ostatnich kilometrach i zajęła 4. miejsce.

Świetnie rywalizację rozpoczęła Monika Hojnisz. Na pierwszej rundzie biegowej jej czas nie odbiegał od najlepszych zawodniczek. Do tego dołożyła świetne strzelanie w postawie leżąc i zajmowała piąte miejsce ze stratą 9 sekund do Wierer. Na kolejnej rundzie utrzymywała tempo biegu i przesunęła się na trzecie miejsce. W stójce Polka spudłowała jeden strzał, ale dzięki dobremu biegowi była szósta ze stratą 9 sekund. Ostatecznie Polka wbiegła na metę ze strata 10,5 sekundy nad Czeszką Davidovą i zajmowała piąte miejsce, ale w końcówce została zepchnięta przez Dahlmeier na szóstą pozycję.

Słabiej radziły sobie pozostałe Polki. Kinga Zbylut spudłowała aż pięciokrotnie i zajęła odległą 83. lokatę. Kamila Żuk z trzema pudłami uplasowała się na 51. pozycji. Karolina Pitoń pomyliła się dwa razy i zakończyła zawody na 55. miejscu.