ME U-17: Hiszpanki mistrzyniami Europy, brąz dla Finek!

• Data publikacji: 21.05.2018, 23:09

Dziś zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Europy kobiet do lat 17. W meczu o brąz Angielki grały z Finkami, zaś o tytuł mistrzyń Europy walczyły Hiszpanki z Niemkami.

Mecz o 3. miejsce

Anglia - Finlandia

Spotkanie było bardzo wyrównane od samego początku, choć Angielki wykonywały sporo stałych fragmentów gry, głównie rzutów rożnych. W  12. minucie objęły one prowadzenie, gdy do fińskiej bramki trafiła Jessica Park.

Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie, Finki doprowadziły do wyrównania. Aino Vuorinen podała do rezerwowej Anniki Huhty, a ta pokonała bramkarkę reprezentacji Anglii Kaylę Rendell. Piłkarki ze Skandynawii dalej atakowały i stwarzały coraz więcej groźnych sytuacji pod bramką Rendell. Swojego dopięły po nieco ponad godzinie gry. Vilma Koivisto zagrała w kierunku Jenni Kantanen i było 2:1. Angielki próbowały odrabiać starty, ale debiutujące w finałach Finki dzielnie się broniły. Więcej bramek już nie padło i w ten sposób staliśmy się świadkami ogromnej niespodzianki. Finlandia kończy turniej zdobywając brązowy medal.

Anglia 1:2 Finlandia

'12 Park - '46 Huhta, '61 Kantanen

Anglia: Kayla Rendell - Simran Jhamat, Abby Roberts, Lucy Roberts, Asmita Ale - Hannah Griffin, Ava Kuyken, Jessica Park - Annabel Blanchard ('64  Libby Smith), Jessica Woolley ('41 Ebony Salmon), Paige Bailey-Gayle ('41 Paris McKenzie)

Finlandia: Anna Koivunen - Nana Yang, Joanna Tynnila, Kaisa Juvonen, Emmi Siren - Oona Siren, Emma Varmanen ('41 Annika Huhta), Tuuli Enkkila, Vilma Koivisto ('76 Katariina Kosola) - Jenni Kantanen, Aino Vuorinen ('65 Dana Leskinen)

Finał

Niemcy - Hiszpania

Do tego finału Niemki podchodziły jako obrończynie tytułu, które za wszelką cenę chciały wygrać po raz kolejny. Rzeczywiście - nasze zachodnie sąsiadki tak do tego podeszły. Pierwsze kilkanaście minut to ich ciągłe ataki na bramkę Cataliny Coll. Hiszpanki próbowały się odgryzać w pojedynczych atakach, ale niewiele z tego wynikało. Więcej z gry miały Niemki, jednak do przerwy gole nie padły.

W 46. minucie, ku zdziwieniu wielu kibiców, padł gol dla Hiszpanii. Po podaniu Pauli Arany, piłkę do niemieckiej bramki skierowała Eva Navarro. Ta sama zawodniczka wpisała się na listę strzelców na siedem minut przed końcem meczu, ustalając wynik na 2:0 i zapewniając Hiszpankom czwarty tytuł w historii.

Niemcy 0:2 Hiszpania

'46, '73 Navarro

Niemcy: Wiebke Willebrandt - Laura Donhauser, Anna Aehling, Emilie Bernhardt ('71 Pauline Berning), Julia Pollak - Vanessa Fudalla ('56 Sophie Weidauer), Leonie Koster, Greta Stegemann, Gia Corley - Shekiera Martinez, Ivana Fuso

Hiszpania: Catalina Coll - Aixa Salvador, Ana Tejada, Maria Mendez, Jana Fernandez - Irene Lopez ('75 Pala Gutierrez), Leire Pena Ruiz, Paola Hernandez - Salma Paralluelo, Paula Arana ('79 Bruna Vilamala), Eva Navarro