Australian Open: Świątek i Kubot odpadli z miksta

• Data publikacji: 22.01.2019, 10:13

Łukasz Kubot i Iga Świątek nie awansowali do ćwierćfinału Australian Open. Para przegrała z rozstawioną w turnieju trójką - Krejcikova/Ram - 1:2.

Nasza para nie miała łatwego zadania. Żeby awansować do 1/4 Wielkiego Szlema, na drodze stanęli im mocni przeciwnicy, którzy w AO rozstawieni są z numerem trzecim. Dla naszej młodziutkiej reprezentantki było to bardzo duże wyzwanie. Jednak wraz z doświadczonym Kubotem nie poddali tak szybko meczu. Pierwszego seta rozpoczęli od własnego podania, które przeszło na konto rywali. Stratę odrobili w czwartym gemie na 2:2, jednak później jeszcze dwukrotnie zostali przełamani - na 4:3 i na 6:3.

Walka rozpoczęła się w drugiej partii. W niej biało-czerwoni przegrali swój jeden serwis, ale sami sięgnęli po dwa zwycięskie break pointy, które dały im wyrównanie w setach. Spotkanie rozstrzygnęło się w super tiebreaku. W nim czesko-amerykański mikst udowodnił swoją lepszą dyspozycję na ten turniej. W ćwierćfinale zagrają z parą Groenefeld-Farah.

Łukasz Kubot/Iga Świątek - Rajeev Ram/Barbora Krejcikova 1:2 (3:6 6:4 5:10)