Australian Open: "Nole" w ćwierćfinale

• Data publikacji: 21.01.2019, 14:45

Novak Djokovic w walce o ćwierćfinał Australian Open zmierzył się z Miedwiediewem. Faworyt nie zawiódł, choć Rosjanin nie chciał się tak łatwo poddać. Serb wygrał po zaciętej walce 3:1.

Rosyjski tygrys od pierwszego seta nie dawał za wygraną. Naprzeciwko stał niezwykle doświadczony zawodnik, w dodatku lider rankingu ATP. Ale Miedwiediew nie podkulił ogona przed Djokovicem. W szóstym gemie został przełamany przez Nole na 4:2. Odrobił tę stratę, jednak chwilę później Novak po raz drugi odebrał serwis przeciwnikowi i pierwsza partia należała do niego.

Zawodnik ze wschodu nie poddał się tej presji. W kolejnym secie postawił już na swoim, chociaż był w bardzo trudnej sytuacji. Djokovic prowadził już 4:1, mając przewagę przełamania. Niewiele mu brakowało do tego, aby zapisać na swoim koncie dwójkę. Rosjanin jednak zdobył rebreaka na 3:4, utrzymując równą grę do końca podstawowej części partii. Rozegrali tiebreaka, w którym Danił udowodnił, że może walczyć z turniejową jedynką. Wykorzystując czwartą piłkę setową, wyrównał stan setów.

Rozzłoszczony Serb w trzeciej partii nie odpuścił już żadnego własnego podania, sam dwukrotnie przełamał rywala, wygrywając 6:2. Podobnie było w ostatnim secie, w którym Nole dwa razy odebrał podanie przeciwnikowi. Najpierw w trzecim secie, następnie w ostatnim - dziewiątym, wykorzystując trzecią okazję do awansu do ćwierćfinału. Zagra w nim z Nishikorim.

Novak Djokovic (Serbia) - Danił Miedwiediew (Rosja) 3:1 (6:4 6:7(5) 6:2 6:3)