Australian Open: Wojciech Marek wysoko przegrywa z turniejową "9"

• Data publikacji: 21.01.2019, 07:01

Wojciech Marek zakończył swoją przygodę z Juniorskim Australian Open na drugiej rundzie. Marek w drugiej rundzie zmierzył się z rozstawionym z numerem 9. Cannonem Kinglseyem z USA, z którym przegrał 1:6 2:6.

Wojciech Marek w rankingu juniorskim sklasyfikowany jest na 47. miejscu, natomiast jego dzisiejszy rywal jest notowany na 14. miejscu. Patrząc więc na ranking można było się spodziewać, że to Amerykanin będzie faworytem tego spotkania. Przewidywania te niestety sprawdziły się. Marek nie miał żadnych szans w tym spotkaniu, które trwało zaledwie 62 minuty.

W pierwszym secie oglądaliśmy zaledwie siedem gemów, z których tylko dwa były wygrane przez serwującego. Na nieszczęście dla polskich fanów to Wojciech Marek przegrał wszystkie swoje podania. Pierwsza partia pewnie padła łupem Amerykanina.

Drugi set w wykonaniu naszego reprezentanta nie był o wiele lepszy od poprzedniego. Wojciech tym razem był w stanie wygrać tylko dwa gemy z wyżej notowanym rywalem. Cannon Kingsley wygrał drugą partię 6:2, w której pokazał naprawdę dobry tenis. Na 15 rozegranych gemów, aż 9 z nich kończyło się przełamaniami serwisu. W męskim tenisie jest to rzadkość aby tak często tracić swoje podanie.