Australian Open: Kubot i Zeballos w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 21.01.2019, 06:29

Łukasz Kubot i Horacio Zeballos w dwóch wyrównanych setach pokonali reprezentantów gospodarzy - Blake'a Ellisa i Alexeia Popyrina. Dzięki tej wygranej Polak i Argentyńczyk powalczą o awans do półfinału wielkoszlemowego Australian Open.

Łukasz Kubot i Horacio Zeballos z meczu na mecz rozumieją się coraz lepiej. Dziś przeciwnikami doświadczonych tenisistów byli młodzi tenisiści z Australii - 20-letni Blake Ellisa i 19-letni Alexei Popyrin. Pierwsze pięć gemów tego spotkania było bardzo nerwowych, a zarazem wyrównanych. Każdy z nich był grany na równowagi, lecz bez żadnych przełamań. Najważniejsze wydarzyło się w gemie lacostowskim, w którym Kubot i Zeballos przełamali rywali na 4:3. Para polsko-argentyńska w sposób profesorski wygrała swoje dwa kolejne gemy i zakończyła pierwszą partię 6:4.

Drugi set rozpoczął się wyśmienicie dla Kubot i Zeballosa, którzy już w pierwszym gemie przełamali rywali. Radość nie trwała zbyt długo bo młodzi Australijczycy nie mając już nic do stracenia zaczęli sporo ryzykować co pozwoliło im w kolejnym gemie odrobić stratę przełamania. Dobra gra gospodarzy pozwoliła im prowadzić nawet 4:2, ale doświadczeni Kubot i Zeballos potrafili wrócić jeszcze do tego seta. Do końca seta tenisiści grali gem za gem (były jeszcze przełamania w 11 i 12 gemie), dlatego byliśmy świadkami tie-breaka. W decydującym gemie widać było, że żaden z tenisistów nie chciał popełnić błędu. Gra była bardzo zachowawcza i zazwyczaj kończona już po trzech uderzeniach. Kluczowy dla losów spotkania był dziewiąty punkt, który przy własnym serwisie przegrali młodzi Australijczycy. Kubot i Zeballos mieli dwa serwisy do dyspozycji i prowadzenie 5:4. Łukasz perfekcyjnie wykorzystał ten atut i zakończył spotkanie dwoma wygrywającymi serwisami.

W meczu ćwierćfinałowym Łukasz Kubot i Horacio Zeballos zmierzą się z lepszymi z meczu Ryan Harrison/Sam Querrey - Jack Sock/Jackson Withrow.