Piłka ręczna - MŚ: niespodzianka w Kolonii

• Data publikacji: 20.01.2019, 22:00

Brazylia niespodziewanie wygrała 29:26 z Chorwacją w meczu 1. grupy drugiej fazy grupowej mistrzostw świata. Triumfowali także Węgrzy, Francuzi i Norwegowie.

Grupa 1

Faworytami meczu byli Chorwaci, którzy w pierwszej fazie grupowej wygrali wszystkie mecze. Brazylijczycy do tej fazy przystąpili z zerowym dorobkiem. Po 10 minutach zespół z Ameryki Południowej prowadził 8:3. Brazylijczycy grali skutecznie w ataku i w obronie, wybijając Chorwatów z rytmu. Reprezentanci Brazylii utrzymywali swoją przewagę. Kluczem były trafienia do pustej bramki. Jednak od stanu 26:21 Chorwaci rzucili cztery gole z rzędu, doprowadzając do ciekawej końcówki. Brazylijczycy utrzymali prowadzenie do końca i wygrali 29:26. Bohaterami spotkania zostali bramkarz Leonardo Tercariol i zdobywca 9 bramek Haniel Langaro.

Islandia po wczorajszej porażce była w tej samej sytuacji, co Brazylia. Francuzi celują w awans do półfinału i walkę o obronę tytułu. Pierwszą bramkę w Lanxess Arena Islandczycy rzucili dopiero po 10 minutach przy stanie 0:6. Trójkolorowi utrzymywali przewagę i do przerwy prowadzili 15:11. W drugiej połowie mistrzowie świata kontrolowali sytuację na boisku. Mecz zakończył się wynikiem 31:22 dla Francji.

Brazylia - Chorwacja 29:26 (17:13)
Islandia - Francja 22:31 (11:15)

Grupa 2

Węgry bez większych problemów pokonali Tunezję. Zespół z Afryki utrzymywał tempo rywali jedynie w pierwszych minutach. Tunezyjczycy prowadzili 7:5. Do przerwy Madziarze mieli już dwie bramki przewagi. W drugiej połowie prowadzili nawet różnicą 7 goli. Ostatecznie wygrali 26:21. Dziewięć bramek rzucił Zsolt Balogh. Reprezentanci Węgier mają jeszcze szanse na awans. Tunezyjczycy nie powalczą o wyjście z grupy.

Egipcjanie rozpoczęli mecz z Norwegią od prowadzenia 3:0. Początkowo stawiali opór wicemistrzom świata. Skandynawowie jednak doprowadzili do remisu i wyszli na prowadzenie. Norwegowie, z małymi problemami, ale wygrali 32:28. Sander Sagosen i Magnus Rod rzucili po 10 bramek. Norwegowie liczą się w walce o awans do półfinału.

Węgry - Tunezja 26:21 (10:7)
Norwegia - Egipt 32:28 (16:14)

Tabela grup TUTAJ

W rywalizacji o miejsce 13. Katar wygrał 34:28 z Rosją. Miejsce 15. po zwycięstwie 32:30 z Chile zajęła Macedonia. Argentyna pokonała Serbię i zakończyła turniej na 17. lokacie. Austria po wygranej z Bahrajnem zajęła 19. pozycję. Puchar Prezydenta trafił do Arabii Saudyjskiej, która w meczu o 21. miejsce wygrała 27:26 z Koreą. Angola w spotkaniu o 23. pozycję pokonała Japonię.