Szermierka: Cieślar druga w PŚJ

• Data publikacji: 20.01.2019, 15:32

Zuzanna Cieślar zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata juniorek w szabli. W pozostałych turniejach tego weekendu Polacy na podium nie stawali.

Nasza szablistka na turnieju w Segovii spisała się bardzo dobrze. W drodze do finału pokonała między innymi Ukrainkę Margaritę Smirnovą, Włoszkę Benedettę Taricco. Dopiero w finale powstrzymała ją Rosjanka Alina Mikhailova. Żadnej z pozostałych Polek nie udało się awansować do czołowej szesnastki. Już w pierwszej rundzie pucharowej swoje walki przegrały Marta Okine, Julia Cieślar i Małgorzata Zawodniak. Trójka ta sklasyfikowana zaostała w drugiej połowie stawki ponad 130 zawodniczek.

Tak dobrze Polkom nie poszło już w turnieju drużynowy. W pierwszej rundzie miały wolny los, ale w ćwierćfinale przegrały pięcioma trafieniami z Rosjankami, które dopiero w finale przegrały z Rosjankami. Kolejne mecze z Francuzkami i Węgierkami Polki także przegrały i w efekcie sklasyfikowane zostały na ósmym miejscu.

W Zagrzebiu walczyły florecistki. Zawody zdominowały Amerykanki, które zajęły trzy miejsca na podium. Najlepsza z Polek, Magdalena Lawska odpadła w 1/16 finału i zajęła 27. miejsce. Rundę wcześniej z turniejem pożegnały się Weronika Wisoky (33. miejsce), Karolina Żurawska (51.), Dominika Wasilczuk (53.), Marta Mech (58.) i Aleksandra Wieczorem (59.). W drużynie, walczącej w składzie: Lawska, Mech, Renata Tomczak i Wisoky Polki zajęły siódme miejsce.

Maciej Bem zaprezentował się najlepiej z Polaków walczących w turnieju florecistów w Aix-en-Provence. Nasz olimpijczyk z Buenos Aires odpadł w 1/8 finału, zajmując 14. miejsce. Jan Jurkiewicz przegrał swoją walkę w poprzedniej rundzie i zajął 22. miejsce. Adam Podralski był 60. Wygrał Tomasso Marini z Włoch. Niewiele zabrakło Polakom do podium w turnieju drużynowym. Nasza czwórka w drodze do półfinału pokonała Singapur i Japonię. W czołowej czwórce przyszły jednak dwie porażki - z Francją w półfinale i USA w meczu o 3. miejsce. Wygrali Rosjanie.