Bobsleje: Stano na 23. miejscu w debiucie w Pucharze Świata

• Data publikacji: 20.01.2019, 16:20

Ostatnie, 23. miejsce zajęła polska bobslejowa czwórka, pilotowana przez debiutującego w Pucharze Świata Jakuba Stano.

Polacy wystąpili na olimpijskim torze w Igls w składzie: pilot Jakub Stano, Arnold Zdębiak, Paweł Sarnecki oraz Jakub Zakrzewski. Nasza czwórka wystąpiła jedynie w pierwszym ślizgu, w którym uzyskała 23., najsłabszy czas. Do prowadzących Niemców Francesco Friedricha stracili ponad półtora sekundy. Dla Stano debiut okazał się mało okazały, ale nasz zawodnik z całą pewnością zebrał bezcenne doświadczenia, które zaowocują wkrótce.

Triumf świętowała osada niemiecka z pilotem Francesco Friedrichem, który wczoraj wygrał także w dwójkach. Niemyc w obu ślizgach uzyskali najlepsze czasy. Tuż za nimi uplasowali się Łotysze pilotowani przez Oskarsa Kibermanisa i kolejna czwórka z Niemiec z prowadzącym Jochannesem Lochnerem. Świetną dyspozycję potwierdzają Czesi - ich osada zajęła piąte miejsce, wyprzedzając między innymi Kanadyjczyków Justina Krippsa czy trzecią osadę niemiecką Nico Walthera.

W klasyfikacji PŚ prowadzi Friedrich przed Lochnerem i Kibermanisem. Stano jest 27. Wyżej, na 23. lokacie plasuje się Mateusz Luty.

Kompletne wyniki TUTAJ

Teraz bobsleiści przenoszą się do Szwajcarii, na kolejne zawody PŚ w St. Moritz.