Kombinacja norweska - PŚ: Seidl wygrywa Nordic Combined Triple

• Data publikacji: 20.01.2019, 14:13

Zwycięstwem Austriaka Mario Seidla zakończył się mini cykl Nordic Combined Triple rozgrywany we francuskim Chaux-Neuve. Na drugim miejscu uplasował się Niemiec Fabian Riessle, a tuż za nim finiszował drugi z Austriaków Franz-Josef Rehrl. Polacy nie startowali.

Dziś w zawodach oglądaliśmy najlepszą "30" po dwóch dniach rywalizacji Nordic Combined Triple. Kombinatorzy mieli do oddania dwa skoki na obiekcie HS-118 m. Liderem tego mini cyklu był Austriak Franz-Josef Rehrl. Dzisiejszy konkurs był podwójnie punktowany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dzisiaj Rehrl nie był najlepszy na skoczni, tak jak w poprzednich dniach. W pierwszym skoku uzyskał 111 m, a w drugim poprawił się o cztery metry, ale spadł na drugie miejsce. Wyprzedził go jego rodak Mario Seidl. W obu próbach uzyskał najwyższą notę. Najpierw poszybował 118,5 m, a potem skoczył 115 m. Przed biegiem na 15 km miał 37 sekund przewagi. Trzeci ze stratą 1:08 był Espen Bjoernstad. Norweg lądował dziś na 113 m i 109,5 m. Stratę poniżej dwóch minut mieli również Niemiec Fabian Riessle (1:33 straty) i lider Pucharu Świata Norweg Jarl Magnus Riiber (1:54).

Wyniki po skokach tutaj.

W pierwszej części dystansu Mario Seidl powiększył przewagę nad Rehrlem i Bjoernstadem. Zbliżył się natomiast do niego Fabian Riessle, który dogonił Norwega, ale jego strata oscylowała około 1:20. Tuż za połową dystansu Niemiec wyszedł już na drugą pozycję i zmniejszył stratę do 45 sekund. Wypracowana przewaga przez Seidla była jednak na tyle duża, że nie roztrwonił jej i wygrał cały cykl Nordic Combined Triple. Na drugim miejscu ze stratą 25 sekund finiszował Fabian Riessle. Podium uzupełnił Franz-Josef Rehrl, który stracił 33 sekundy. Na czwartą pozycję awansował Joergen Graabak, a czołową piątkę zamknął Jarl Magnus Riiber.