Australian Open: Federer poza turniejem

• Data publikacji: 20.01.2019, 13:05

Tsitsipas i Federer stoczyli w czwartej rundzie bardzo zacięty bój. Grek wyeliminował z Australian Open chodzącą gwiazdę tenisa. Szwajcar przegrał 1:3.

Co to była za walka! Trudna, długa bitwa o każdy możliwy punkt. Każdy punkt miał ogromne znaczenie. Żaden z tenisistów nie odpuścił swojego gema serwisowego, nawet jeśli miał w nim nóż na gardle. Zacięta gra kosztowała Federera bardzo wiele. Weteran tenisa ziemnego po raz kolejny pokazał klasę na korcie. Tym razem jednak...

Już pierwszy set zapowiedział, że będzie to niezwykle ciekawe spotkanie. Zaczęło się od długiej wymiany, w której Szwajcar miał dwie szanse na przełamanie Greka, ale nie wykorzystał żadnej. Do końca partii panowie nie przełamali się ani razu, a walka w tiebreaku była także wyrównana. Tsitsipas miał na swoim koncie trzy piłki setowe. Federer nie pozostawał mu dłużny i także nie udawało mu się wykorzystać tych piłek, które dałyby mu pierwszego seta. Dopiero czwartą przechylił na swoją korzyść.

Druga partia to również walka na noże. Obaj wiedzieli, o co grają. Czekał na nich ćwierćfinał. Szwajcar miał w tym secie cztery szanse na 2:0 przy stanie 5:4. Jednak grecki tenisista wybronił się z tej opresji. Po raz kolejny rozegrali tiebreaka, tym razem obyło się bez takiej wymiany. Tsitsipas poradził sobie z Federerem, wygrywając dogrywkę 7:3.

W trzecim secie nie doszło już do tiebreaka. Grek przełamał Szwajcara na 7:5, wykorzystując pierwszą piłkę setową. W czwartym znowu walczyli o być albo nie być. W podstawowej części nie tenisiści nie mieli nawet szansy na break pointa. W dogrywce Tsitispas postawił na swoim. Wyrzucił Federera z turnieju. meczową miał przy stanie 6:5 w tiebreaku, a skorzystał już z pierwszej okazji, jaka mu się przytrafiła, aby zwyciężyć w meczu.

W ćwierćfinale zagra z Bautistą.

Roger Federer (Szwajcaria) - Stefanos Tsitsipas (Grecja) 1:3 (7:6(11) 6:7(3) 5:7 6:7(5)