Australian Open: Nadal z szybkim awansem do ćwierćfinału

• Data publikacji: 20.01.2019, 09:32

Rafa Nadal bez kłopotów awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju w Melbourne. Jego rywalem w czwartej rundzie był Tomas Berdych, którego Hiszpan pokonał 3:0.

Nieco ponad dwie godziny. Tyle trwał mecz światowej dwójki z zawodnikiem, który wypadł już z najlepszego obiegu i obecnie plasuje się w szóstej dziesiątce rankingu. Rafa w dwóch pierwszych setach bardzo szybko rozprawił się z przeciwnikiem. Potrzebował na nie zaledwie godziny. Berdych dopiero w trzeciej partii postawił się hiszpańskiego torreadorowi. Wówczas walczył zacięcie o każdą piłkę, doprowadzając do tiebreaka.

W pierwszym secie Czech nie miał kompletnie nic do powiedzenia. Nie zdołał wygrać żadnego własnego podania, za to Nadalowi wychodziło to bez mrugnięcia okiem. Trzykrotnie przełamał tenisistę po drugiej stronie siatki i mógł zabierać się do drugiej odsłony meczu.

Drugi set niewiele różnił się od poprzedniego. Jedyną różnicą była ta, że czeskiemu zawodnikowi udało się wygrać jeden własny serwis. Na więcej Hiszpan mu nie pozwolił, tym razem zdobywając dwa przełamania. Kolejny szybki set w wykonaniu Nadala sugerował, że to spotkanie za moment się zakończy. Berdych był tylko bladym cieniem swojego przeciwnika. Jednak w ostatniej odsłonie coś się zmieniło.

W niej królowi mączek nie poszło już tak szybko, łatwo i przyjemnie. Czech dzielnie wybronił się z każdej szansy na break pointa dla Nadala. W podstawowej części seta nie doszło do żadnego przełamania. W tiebreaku także niewiele tych mini breaków było. Zaledwie trzy - dwa na korzyść Nadala, jeden dla Berdycha. Czech był blisko zdobycia choć jednego seta w meczu, ale po przeciwnej stronie stał zawodnik, który nie lubi dopuszczać do takich sytuacji. Nadal przeszedł przez ten pojedynek bez większych obrażeń. W kolejnej rundzie zagra z Tiafoe.

Rafael Nadal (Hiszpania) - Tomas Berdych (Czechy) 3:0 (6:0 6:1 7:6(4)