Kolarstwo torowe - PŚ: dwa srebrne medale Polaków

• Data publikacji: 20.01.2019, 09:30

Mateusz Rudyk w sprincie i Daria Pikulik w scratchu zajęli drugie miejsca ostatniego dnia zawodów Pucharu Świata w Cambridge. Blisko zdobycia medalu w keirinie była Urszula Łoś.

Wczoraj Daria Pikulik zajęła 5. miejsce w omnium. Naszą jedyną reprezentantkę w konkurencjach średniodystansowych czekał jeszcze start w scratchu. W "wyścigu na kreskę" żadna z zawodniczek nie nadrobiła okrążenia, więc o zwycięstwie zadecydował sprint. Pikulik bardzo dobrze finiszowała i była druga. Polka przegrała jedynie z Włoszką Martiną Fidanzą. Trzecia była Jessie Hodges z zespołu Subway New Zealand Track Trade Team.

Po srebrny medal sięgnął również Mateusz Rudyk. Polski sprinter wygrał kwalifikacje z wynikiem 9,638. W 1/8 finału Rudyk pokonał Hiszpana Jose Moreno Sancheza. W tej fazie zmagań odpadł Maciej Bielecki, który przegrał z drugim w eliminacjach Nathanem Hartem. Po zwycięstwach z Chińczykiem Chao Xu i Nowozelandczykiem Ethanem Mitchellem, Mateusz Rudyk również spotkał się z Australijczykiem. W finale reprezentant Polski przegrał 0:2 z Hartem.

Urszula Łoś już wcześniej zdobyła medal na zawodach Pucharu Świata w Nowej Zelandii. W sprincie drużynowym razem z Marleną Karwacką była trzecia. Brązowy krążek wywalczyła także w keirinie podczas zmagań w Londynie. Rywalizację w Cambridge Polka rozpoczęła od 3. miejsca w pierwszej rundzie. Na szczęście powtórzyła ten wynik w repasażu i awansowała do półfinału. Tutaj po zaciętej walce finiszowała ponownie na 3. pozycji. Dało to jej awans do finału A. W decydującym biegu była blisko powtórzenia miejsc z wcześniejszych wyścigów. Urszula Łoś zajęła 4. miejsce za Wai Sze Lee, Katy Marchant i Ljubow Basową.

W dwóch pozostałych konkurencjach zabrakło reprezentantów Polski. Wyścig madison wygrały Belgijki Jolien D'Hoore/Lotte Kopecky (39 pkt.) przed Włoszkami Letizią Paternoster/Marią Giulią Confalonieri (27 pkt.) i Nowozelandkami Racquel Sheath/Rushlee Buchanan (9 pkt.). Po triumf w omnium sięgnął Claudio Imhof. Szwajcar zdobył 113 punktów i o jeden punkt wyprzedził Białorusina Ramana Tsishkou. Trzecie miejsce z dorobkiem 108 punktów zdobył Liam Bertazzo.