Australian Open: Stefania Rogozińska-Dzik z awansem do kolejnej rundy

• Data publikacji: 20.01.2019, 08:43

Stefania Rogozińska-Dzik w pierwszej rundzie  Juniorskiego Australian Open zmierzyła się z 14-letnią nadzieją australijskiego tenisa - Charlotte Kempenaers-Pocz. 17-letnia Polka bez problemów pokonała młodziutką rywalkę w dwóch setach.

14-latka z Australii nie dobrze weszła w mecz, bo już w pierwszym gemie straciła swój serwis. Stefania bardzo solidnie serwowała nie pozwalając przy tym Australijce na odrobienie strat. W piątym gemie Polka po raz drugi przełamała rywalkę i prowadziła już 4:1. Stefania po tym przełamaniu trochę się rozluźniła skutkiem czego było wygranie dwóch gemów z rzędu przez 14-letnią Australijkę (4:3). Na szczęście Polka szybko wróciła do swojej gry i zakończyła seta 6:3.

W drugim secie od przełamania w pierwszym gemie rozpoczęła Charlotte Kempenaers-Pocz. Tenisistka ta jak na swój wiek momentami pokazuje bardzo ciekawy tenis. Nie da się ukryć, że potrzebuje popracować nad serwisem, który jest jest słabą stroną. W kolejnych czterech gemach straciła dwukrotnie swój serwis i to Polka wyszła na bezpieczne prowadzenie 4:1. Stefania Rogozińska-Dzik potrzebowała trzech piłek meczowych aby zakończyć seta 6:4.

W kolejnej rundzie Stefania zmierzy się ze Szwajcarką Valentiną Ryser, która wyeliminowała rozstawioną z "13" Rosjankę Mariię Tkachevą 6:4 6:4.