Australian Open: Kubot i Świątek lepsi od Rosolskiej i Mekticia

• Data publikacji: 20.01.2019, 08:18

Łukasz Kubot w parze z Igą Świątek przystąpili do turnieju miksta dzięki dzikiej karcie od organizatorów. Los chciał, że Kubot i Świątek w pierwszej rundzie trafili na zeszłorocznych finalistów US Open - Alicję Rosolską i Nikolę Mekticia.

Faworytami tego spotkania była amerykańsko-polska para, która w zeszłym roku doszła do finału US Open, w którym przegrała z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands i Brytyjczykiem Jamie Murray'em w trzech setach.

Pierwszy set dość niespodziewanie wygrała nasza para mieszana utworzona dosłownie przed samym rozpoczęciem turnieju. Na pewno może dziwić to, że Łukasz i Iga bardzo gładko wygrali pierwszą partię 6:1 przełamując swoich rywali dwukrotnie.

W drugim secie oglądaliśmy już zupełnie inny pojedynek. Ala Rosolska i Nikola Mektic zaczęli wygrywać gemy przy własnym serwisie czego brakowało w pierwszej partii. Ci bardziej doświadczeni tenisiści w mikście wygrali pięć kolejnych gemów i prowadzili już 5:0 w drugim secie. Łukasza Kubota i Igę Świątek było stać tylko na odrobienie dwóch gemów straty. Ostatecznie to Rosolska i Mektic wygrali drugiego seta 6:2.

W grze mieszanej w decydującym secie rozgrywany jest super tie-break. Tutaj od niemal samego początku minimalnie na prowadzeniu była para Kubot/Świątek - najpierw 2:4, następnie 4:7. Od tego momentu Rosolska z Mekticiem wygrali już tylko jeden punkt, więc wiadomym było, że w kolejnej rundzie zagrają Łukasz Kubot i Iga Świątek.