PK Pań w Planicy: Rajda czwarta, dwie Polki w '10'

• Data publikacji: 19.01.2019, 11:10

Dobry start w Pucharze Kontynentalnym rozgrywanym w ten weekend w Planicy zaliczyły polskie skoczkinie - Kinga Rajda i Kamila Karpiel. Obie panie plasowały się w czołówce zawodów, których zwyciężczynią została Jerneja Brecl.

Słowenka triumf zapewniła sobie dwoma dobrymi skokami na 91,5 m i 87,5 m, obejmując prowadzenie już w pierwszej serii. Swojego zwycięstwa nie mogła być jednak pewna, bowiem druga Katra Komar traciła do niej jedynie 0,9 pkt. W swojej drugiej próbie zawodniczka Ssk Bohinj uzyskała jednak jedynie 87 m i straciła szansę na pokonanie koleżanki z kadry. Na trzeciej lokacie utrzymała się zaś Sophie Sorschag (87 i 88,5 m).

Czwarte miejsce zajęła Kinga Rajda, dla której to najlepszy jak do tej pory rezultat w zawodach tej rangi. Polka latała dziś na 87 i 91,5 m, uzyskując minimalną przewagę punktową nad Pią Mazi (86,5 i 87 m) oraz ex aequo na szóstym miejscu Stepankę Ptackovą (87,5 i 92 m) i Anną Szpynewą (91 i 89 m).  Ósma była Julia Jakowlewa (86 i 92 m).

Na dziewiątej pozycji znalazła się kolejna Polka - Kamila Karpiel (86 i 88 m). Trzecia z naszych skoczkiń startujących w Planicy,  Anna Twardosz (77,5 i 83 m), zajęła 21. lokatę.