Narciarstwo alpejskie - PŚ: Siebenhofer najlepsza w zjeździe

• Data publikacji: 19.01.2019, 11:50

Cortina d’Ampezzo przywitała alpejki na swojej zjazdowej trasie. Warunki pogodowe sprzyjały im podczas tego wymagającego startu. Ramona Siebenhofer wygrała dziś tę przeprawę, tuż za jej plecami uplasowała się rodaczka Nicole Schmidhofer, a na ostatnim miejscu podium stanęła Ilka Stuhec.

To już kolejny zjazd sezonu. Dotychczas w klasyfikacji tej konkurencji najlepsza była druga dziś Schmidhofer. Cztery pierwsze alpejki pojechały dziś świetnie, one jedyne zmieściły się w sekundzie. Do tego grona dołączyła startująca z 17. numerem Kira Weidle, która przegrała o 0,63s. Reszta zawodniczek traciła już więcej czasu – w tym Lindsey Vonn, która wróciła do startów po kontuzji, która wykluczyła ją z jazdy na długi czas. Jak na  pierwszy zjazd po nieobecności, 1,36s straty do liderki można uznać za dobry rezultat.

Jeszcze kilka zawodniczek wskoczyło przed legendę narciarstwa alpejskiego, ale żadnej nie udało się za to wskoczyć do grona najlepszej trójki dzisiejszego zjazdu. Siebenhofer, Schmidhofer i Stuhec niemal od początku trzymały się na swoich pozycjach. Na trasie w Cortinie nie pojawiła się żadna z Polek.