Australian Open: turniejowa "jedynka" nadal w grze

• Data publikacji: 19.01.2019, 10:49

Liderka światowego rankingu Simona Halep awansowała do czwartej rundy Australian Open. Dziś Rumunka wyeliminowała starszą z sióstr Williams - Venus - 6-2, 6-3.

Mecz rozpoczął się wyrównanie. Przez pierwsze cztery gemy nie mieliśmy żadnych przełamań (2-2). W piątym gemie Rumunka przełamała Williams, a następnie podwyższyła swoje prowadzenie na 4-2. Venus nie zdołała także i przy tym stanie utrzymać własnego serwisu, przez co Halep prowadziła już 5-2, a chwilę później przypieczętowała zwycięstwo w pierwszej partii, wygrywając swojego gema serwisowego.

Drugi set rozpoczął się od przełamania na korzyść Rumunki, jednak już w kolejnym gemie Williams odrobiła stratę. Kolejne cztery gemy padły łupem serwujących (3-3). W siódmym gemie Halep odebrała serwis Amerykance, a następnie po wygranym własnym gemie serwisowym prowadziła już 5-3. Przy tym stanie Venus ponownie nie zdołała utrzymać swojego serwisu, dzięki czemu Halep wygrała drugiego seta 6-3 i awansowała do czwartej rundy.