Australian Open: deblowa porażka Alicji Rosolskiej

• Data publikacji: 19.01.2019, 10:32

Niestety Alicja Rosolska i Japonka Eri Hozumi na drugiej rundzie zakończyły swój udział w deblowym Australian Open. Pogromczyniami polsko-japońskiej pary okazały się Białorusinka Aliaksandra Sasnowicz i Amerykanka Taylor Townsend, które wygrały w dwóch setach.

Mecz lepiej rozpoczął białorusko-amerykański debel, który w pierwszym gemie przełamał już Rosolską i Hozumi, a następnie podwyższył prowadzenie na 2-0. Polka i Japonka po raz kolejny nie zdołały utrzymać swojego podania przy stanie 4-2 dla rywalek, przez co Sasnowicz i Townsend powiększyły swoją przewagę do stanu 5-2, a chwilę później wygrały swojego gema serwisowego, dzięki czemu triumfowały też w pierwszym secie 6-2.

Druga partia rozpoczęła się znakomicie dla Rosolskiej i Hozumi. Polsko-japoński debel szybko wyszedł na prowadzenie 4-1, jednak Sasnowicz i Townsend wyrównały stan seta na 4-4. W kolejnych czterech gemach nie mieliśmy przełamań, a to oznaczało, że o losach drugiego seta rozstrzygnie tie-break. Lepiej rozpoczęły go Rosolska i Hozumi - od prowadzenia 2-0. Przez dalszą część tie-breaka polsko-japoński debel utrzymywał swoją minimalną przewagę (5-3), a nawet miał piłkę setową (6-5). Niestety Białorusinka i Amerykanka odwróciły losy meczu, wygrały trzy punkty z rzędu i awansowały do trzeciej rundy.

Druga runda debla Australian Open:

Alicja Rosolska/Eri Hozumi (Polska/Japonia) - Aliaksandra Sasnowicz/Taylor Townsend (Białoruś/USA) 2-6, 6-7 (6)