Australian Open: awans Kubota do 1/8

• Data publikacji: 19.01.2019, 09:28

Łukasz Kubot i jego tymczasowy nowy partner awansowali do 1/8 turnieju w Melbourne. Kubot i Zeballos przed Australian Open zagrali ze sobą tylko jedno spotkanie, które na dodatek przegrali. Na szczęście dla polskich i argentyńskich fanów w tym turnieju ta nowo utworzona para sprawuje się wyśmienicie.

W 1/16 wielkoszlemowego Australian Open przeciwnikami polsko-argentyńskiej pary byli bardzo doświadczeni Franuzi - 36-letni Jeremy Chardy i 32-letni Fabrice Martin. Para ta w pierwszej rundzie pokonała amerykańską parę Tennys Sandgren/Mackenzie McDonald w dwóch setach.

Pierwszy set był rozgrywany w myśl "serwujący wygrywa". W pierwszych jedenastu gemach oglądaliśmy zaledwie jedną szansę na przełamanie (była to zarazem pierwsza piłka setowa dla Kubta i Zeballosa). Cała czwórka tenisistów bardzo dobrze serwowała nie dając przy tym zbyt wielu szans przeciwnikowi na dobry i skuteczny return. Wszystko co najważniejsze rozegrało się w dwunastym gemie. Łukasz Kubot i Horacio Zeballos tym razem wykorzystali szansę na przełamanie i dzięki temu zakończyli pierwszego seta wynikiem 7:5.

Drugi set tak jak i pierwszy nie przyniósł nam wielu emocji związanych z szansami na przełamanie. Stuprocentową skutecznością w tym elemencie tym razem wykazali się doświadczeni Francuzi, którzy dokonali tej sztuki w dziewiątym gemie, a w kolejnym gemie udokumentowali wygranie drugiej partii dobrym serwisem. Set zakończył się wynikiem 6:4.

Decydująca odsłona rozpoczęła się bardzo źle dla Kubota i Zeballosa, bo już w pierwszym gemie dali się przełamać wygrywając zaledwie jeden punkt przy swoim serwisie. Chardy i Martin pewnie serwowali do stanu 3:2. Od tego momentu na korcie istnieli już tylko Łukasz Kubot i Horacio Zeballos, w których wstąpiły nowe pokłady energii. Jak przez pierwsze dwa sety udało im się tylko raz przełamać swoim rywali, tak od stanu 2:3 dwukrotnie dokonali tej sztuki i wygrali cztery kolejne gemy i zakończyli decydującego seta 6:3.

Rozstawieni z "7" Łukasz Kubot i Horacio Zeballos w 1/8 zmierzą się z lepszymi z meczu Ellis/Popyrin - Arevalo/Cerretani.