Narciarstwo dowolne - PŚ: sensacyjne rozstrzygnięcie w Lake Placid

• Data publikacji: 18.01.2019, 20:40

Benjamin Cavet wygrał, a Mikael Kingsbury zajął dopiero 5. miejsce w zawodach Pucharu Świata w jeździe po muldach w Lake Placid. Wśród kobiet najlepsza była Jakara Anthony.

Do zawodów w Lake Placid Mikael Kingsbury przystąpił jako lider Pucharu Świata i zwycięzca wszystkich czterech rund zawodów w tym sezonie. Mistrz olimpijski wygrał eliminacje oraz pierwszą część finału. W drugim przejeździe finałowym przydarzył mu się bardzo kosztowny błąd przy lądowaniu podwójnego backflipa na górnej skoczni. Kanadyjczyk stracił wiele punktów i tym samym został sklasyfikowany dopiero na 5. pozycji. Zwycięzcą zawodów został Benjamin Cavet. Francuz pojechał w drugim finale jako pierwszy i osiągnął wynik 84,83. Drugi był Walter Wallberg z rezultatem 81,47. Szwed, który jest objawieniem sezonu, powtórzył swój życiowy wynik sprzed tygodnia z Calgary. Podium uzupełnił Australijczyk Matt Graham z wynikiem 80,94.

1. Benjamin Cavet (Francja) 84,83
2. Walter Wallberg (Szwecja) 81,47
3. Matt Graham (Australia) 80,94
4. Casey Andringa (Stany Zjednoczone) 76,87
5. Mikael Kingsbury (Kanada) 72,93
6. Bradley Wilson (Stany Zjednoczone) 61,08

Po raz pierwszy w karierze w zawodach Pucharu Świata triumfowała Jakary Anthony. 20-letnia Australijka w drugim przejeździe finałowym uzyskała rezultat 78,76. Mistrzyni olimpijska i liderka klasyfikacji generalnej Perrine Laffont zajęła drugie miejsce z wynikiem 74,94. Trzecia z rezultatem 72,22 była Tess Johnson. Wydawało się, że niespodziankę sprawić może Kisara Sumiyoshi. Japonka wygrała pierwszy przejazd finałowy, ale w drugim zaliczyła upadek. Do decydującej części rywalizacji nie awansowała Julia Gałyszewa, która triumfowała tydzień temu w Calgary.