Słodko-gorzki pierwszy dzień kwalifikacji French Open

• Data publikacji: 21.05.2018, 20:18

W pierwszym dniu kwalifikacji do French Open mogliśmy zobaczyć na paryskich kortach dwóch reprezentantów Polski. Hubert Hurkacz zmierzył się z reprezentantem gospodarzy - Hugo Grienierem, natomiast Kamil Majchrzak zmierzył się z Serbem - Nino Serdarusiciem.

Hubert Hurkacz o godzinie 10 zaczął swoją walkę o awans do głównego turnieju Roland Garros. Pierwszą przeszkodą był tenisista z Francji - Hugo Grenier, który jest sklasyfikowany na 380. miejscu w rankingu ATP. Pierwszy set to totalna dominacja naszego reprezentanta, który Francuzowi oddał zaledwie jednego gema i wygrał pierwszą partię w 34 minuty. Drugi set również dobrze się rozpoczął dla naszego reprezentanta, który w trzecim gemie przełamał rywala. Radość nie trwała zbyt długo, bo już w kolejnym gemie Grenier odłamał Hurkacza i doprowadził do stanu po dwa. Wbrew pozorom gem ten okazał się kluczowy dla tego seta, ponieważ Hubert ponownie wrócił na poziom, który prezentował w pierwszej partii, czego efektem było kolejne przełamanie Hugo Greniera. W kolejnych gemach Hubert skoncentrował się wyłącznie na swoim podaniu i bezpiecznie zakończył spotkanie w 77 minut. Nasz reprezentant pokonał rywala 6:1 6:4 i awansował do II rundy kwalifikacji, gdzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 17. Niemcem Yannickiem Hanfmannem.

Kamil Majchrzak był faworytem w spotkaniu z Nino Serdarusiciem, lecz nie sprostał niżej sklasyfikowanemu rywalowi z Serbii. Serdarusic wykazał się większym spokojem w kluczowych momentach obu setów i dość niespodziewanie wygrał z naszym reprezentantem 6:3 6:4.