Kombinacja norweska - PŚ: Rehrl najlepszy, Kupczak z punktami

• Data publikacji: 18.01.2019, 16:24

Dzisiaj rozpoczęły się zawody Pucharu Świata Nordic Combined Triple w Chaux-Neuve. Zawody potrwają do niedzieli. W pierwszym konkursie najlepszy okazał się Austriak Franz-Josef Rehrl. Na podium znaleźli się również Norweg Espen Bjoernstad i Niemiec Fabian Riessle. Punkty zdobył 28. dziś Szczepan Kupczak.

Cykl Nordic Combined Triple w Chaux-Neuve składa się z trzech konkursów. Dziś kombinatorzy rywalizowali w jednej serii skoków i w biegu na 5 km. Jutro bieg wydłuży się do 10 km. W niedzielę zaś zawodnicy będą mieli do oddania dwie próby na skoczni i do pokonania 15 km na trasie biegowej.

W serii skoków najlepszy rezultat osiągnął Franz-Josef Rehrl. Austriak w swojej probie uzyskał 118 metrów. Przed biegiem miał 26 sekund przewagi nad swoim rodakiem Mario Seidlem. Drugi z Austriaków skoczył cztery metry bliżej od Rehrla. Na trzeciej lokacie znajdował się dobrze skaczący w tym sezonie Norweg Espen Bjoernstad, który wylądował na 115 metrze. Niewiele do podium tracili bracia Watabe z Japonii.

Przyzwoicie na skoczni spisał się Szczepan Kupczak. Najlepszy skoczek z naszych kombinatorów skoczył 111,5 m, co dało mu 14. miejsce ze stratą 1:13 do lidera. Biorąc pod uwagę to, że zawodnicy mieli do pokonani w biegu 5 km, liczyliśmy na punkty naszego zawodnika. Pozostali dwaj nasi reprezentanci uplasowali się w piątej dziesiątce. Paweł Słowiok uzyskał 100 m i zajmował 43. miejsce ze strata 2:26. Adam Cieślar sklasyfikowany był trzy pozycje niżej. Polak również uzyskał 100 m, ale tracił 2:35.

Wyniki serii skoków tutaj.

Wypracowana przewaga na skoczni przez Franza-Josefa Rehrla okazała się wystarczająca i Austriak mógł sięgnąć po zwycięstwo. Grupa pościgowa straciła do niego tylko 9 sekund. Najszybszy z niej okazał się Espen Bjoernstad, który minimalnie wyprzedził znakomitego biegacza Niemca Fabiana Riessle. Tuż za nimi finiszował Japończyk Akito Watabe, a na 5. pozycji zawody zakończył Mario Seidl.

Szczepanowi Kupczakowi udało się utrzymać w czołowej trzydziestce i sięgnąć po punkty Pucharu Świata. Nasz reprezentant stracił w samym biegu 12 sekund  do zwycięzcy i finiszował na 28. miejscu. Paweł Słowiok awansował na 40. pozycję, a Adam Cieślar uplasował się na 47. lokacie.