Snowboard - PŚ: norwesko-amerykańskie triumfy w slopestyle'u

• Data publikacji: 18.01.2019, 14:20

W szwajcarskim Laax odbyły się kolejne zawody snowboardowego Pucharu Świata w konkurencji slopestyle'u. Rywalizację tę wygrali Chris Corning ze Stanów Zjednoczonych oraz Norweżka Silje Norendal.

Wśród mężczyzn triumfował reprezentant Stanów Zjednoczonych Chris Corning, który w finale, w swoim drugim przejeździe, otrzymał notę w wysokości 89,10 pkt. Drugie miejsce zajął Norweg Staale Sandbech, uzyskując 87,35 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął zaś, Szwajcar Moritz Thoenen z oceną 80,55 pkt.

Silje Norendal okazała się zdecydowanie najlepsza wśród kobiet. Norweżka, za swoją najlepszą próbę, otrzymała od sędziów 78,35 pkt. Pozostałe miejsca na podium uzupełniły Szwajcarki - Celia Petrig i Sina Candrian. Odpowiednio uzyskały one 67,60 oraz 65,40 pkt.