Australian Open: Szarapowa eliminuje obrończynię tytułu!

• Data publikacji: 18.01.2019, 08:00

Caroline Wozniacki nie obroni triumfu w Australian Open. Ubiegłoroczna mistrzyni została wyeliminowana po zaciętym pojedynku przez świetnie spisującą się w Melbourne Marię Szarapową. Rosjanka wygląda na bardzo dobrze przygotowaną do tego sezonu.

Spotkanie od początku było wyrównane, aczkolwiek przez większą część pierwszej partii to Wozniacki prowadziła z przewagą przełamania. Dunka osłabła jednak w końcówce i od stanu 4-2 przegrała cztery gemy z rzędu, a co za tym idzie – całego seta.

Drugi mógł potoczyć się dosyć podobnie, gdyż pochodząca z Polski tenisistka znów szybko zdobyła przewagę, by w połowie seta ją stracić, jednak tym razem nie pozwoliła rywalce na odskoczenie. Ostatecznie sama ponownie przełamała serwis Rosjanki wyrównując stan meczu.

Decydująca partia długo była równie wyrównana jak cały mecz, jednak końcówka należała do Rosjanki. Szarapowa, podobnie jak w secie otwarcia, znów zakończyła wygrywając cztery gemy z rzędu. Tym razem od stanu 2-3. Po 2 godzinach i 24 minutach gry Wozniacki musiała pożegnać się z marzeniami o obronie tytułu.

Maria Szarapowa (RUS) [30] – Caroline Wozniacki (DEN) [3] 6-4 4-6 6-3